(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Tegoroczna jesień rozpieszcza nas słońcem, błękitnym niebem, kolorami liści, obfitością żołędzi i kasztanów. Nie można było nie skorzystać z takiej okazji, dlatego….

wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Na początek odwiedziliśmy II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego, gdzie w dwudziestoleciu międzywojennym patron naszej szkoły K.K.Baczyński uczył się i zdał maturę. Szkoła nas zachwyciła swoim klimatem. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Oprowadziła nas po szkole i jej historię opowiedział absolwentka tegoż liceum. Zobaczyliśmy piękną aulę, muzeum, w którym się zachowały świadectwa Baczyńskiego, cokoły, na których Alek Dawidowski znany z „Kamieni na szaniec” A.Kamińskiego (również absolwent Batorego) namalował znaki Polski Walczącej i odpoczęliśmy w klimatycznym ogrodzie. Oczywiście nie zabrakło zdjęć, które robiliśmy w każdym miejscu związanym z naszym patronem i nie tylko.

Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich na spacer i na lody. Smaki, kolory, światła, relacje…… Wspaniała wycieczka, bo wspaniałe okoliczności i cudowni ludzie. Był to bowiem wyjazd dla tych, którzy w ubiegłym roku szkolnym szczególnie dużo pracy i czasu poświęcili na działalność artystyczną i promocyjną w szkole. Bardzo, bardzo Wam dziękujemy. Nasza szkoła m.in. dzięki Waszym występom jest coraz bardziej rozpoznawalna i bardzo pozytywnie postrzegana. A na zakończenie wycieczki planowaliśmy już wyjazd przyszłoroczny….. pomysł mamy gotowy.

                                                                                        Ewa Żmudzka

Czcionka
Kontrast