(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

W dzisiejszym szybkim tempie życia zadbanie o zdrowie jest kluczowe dla osiągnięcia pełni potencjału. Odpowiednia edukacja zdrowotna może zapewnić solidne fundamenty dla przyszłych wyborów zdrowotnych. Jednym z inspirujących przykładów takiej inicjatywy jest Tydzień Zdrowia w  naszej szkole, który nie tylko kładzie nacisk na edukację, ale również na praktyczne doświadczenia i zaangażowanie uczniów. Rozpoczynamy tydzień od aktywnego wstępu! Pierwszego dnia uczniowie brali udział w aktywnej przerwie, podczas której zatańczyli belgijkę i kowbojkę. We wtorek odbył się „Dzień bez plecaka”, w tym dniu uczniowie wykazali się swoją kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka. To nie tylko  rozwiązanie mające na celu rozluźnienie atmosfery szkolnej, ale  również moment refleksji nad codziennymi nawykami zdrowotnymi i potrzebą zadbania o kręgosłup. W tym dniu również odbyły się profilaktyczne pomiary saturacji, ciśnienia i poziomu cukru dla chętnych uczniów, prowadzone przez pielęgniarkę szkolną. Pomiary te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie poddawali się badaniom. Środa była „Dniem koloru zielonego”, którego celem było promowanie zdrowej żywności i zielonych warzyw oraz owoców. Podczas środowej przerwy każdy osobą otrzymała jabłko za rozwiązanie zagadek, związanych ze zdrowiem. Zabawa w połączeniu z edukacją sprawia, że zdrowe nawyki stają się bardziej atrakcyjne dla młodych umysłów. Czwarty dzień to prawdziwa dawka zabawy! Uczniowie brali udział w grze szkolnej o nazwie „Bieg po Zdrowie”. Wspólnie z kolegami i koleżankami przemierzali trasę pełną zagadek i  rebusów, zdobywając punkty i ucząc się jednocześnie. Na zakończenie tygodnia uczniowie mieli możliwość spotkania się z dietetykiem oraz specjalistą od pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Podczas tej lekcji zdrowia dowiedzieli się, jak istotna jest zrównoważona dieta, dobre nawyki oraz jak właściwie dbać o swoją twarz. Wniosek płynący z tego jest jasny: świadomość zdrowego stylu życia i pielęgnacji ciała jest kluczowa dla zachowania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Tydzień Zdrowia w Szkole to znakomita inicjatywa, która nie tylko kształtuje zdrowe nawyki, ale również integruje społeczność szkolną i angażuje uczniów w proces nauki. Dzięki takim przedsięwzięciom młodzi ludzie mogą lepiej zrozumieć, jak ważne jest dbanie o siebie, zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w Tygodniu Zdrowia! Wasze zaangażowanie i entuzjazm sprawiły, że ten tydzień był niezapomnianym doświadczeniem. Dzięki waszej energii i determinacji udało nam się wspólnie promować zdrowy styl życia i zdobyć cenne doświadczenia dotyczące dbania o własne zdrowie. Niech te nauki towarzyszą nam przez cały rok, motywując do podejmowania świadomych wyborów i dbania o siebie nawzajem. Dziękujemy za waszą współpracę i zaangażowanie!

S.Wytrykus

Czcionka
Kontrast