(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

W tym roku społeczność szkolna postanowiła wziąć udział w akcji „Szlachetna paczka”. Wierzymy, ze uda nam się z pomocą uczniów i ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły pomóc pani Renacie oraz jej wnukom. Wspólnie możemy podarować rodzinie chwile szczęścia! Sprawmy, aby w ten świąteczny czas na twarzy pani Renty, Mikołaja i Patrycji zagościł uśmiech.

HISTORIA RODZINY

Pani Renata (lat 55) od roku jest rodziną zastępczą dla swoich wnuków, Patrycji (5 lat) i Mikołaja (3 lata). Po śmierci zięcia córka pani Renaty poznała nowego partnera, który wciągną ją w świat alkoholu i narkotyków, przez co zaniedbywała swoje dzieci. Na skutek interwencji dzieci zostały odebrane matce i tak w jednej chwili babcia stała się rodziną zastępczą dla wnuków. Wcześniej kobieta pracowała na noce w piekarni, ale ze względu na opiekę nad dziećmi musiała zrezygnować z pracy i poświęciła się ich wychowaniu. Na co dzień kobieta zajmuje się domem i dziećmi, a Patrycja i Mikołaj chodzą do przedszkola. Najtrudniejsze dla Pani Renaty są problemy finansowe oraz rodzinne, które spędzają jej sen z powiek. Kobieta bardzo martwi się o przyszłość wnuków. Obecnie rodzina dysponuje kwotą 4500 zł na miesiąc. Wydatki pochłaniają 2650 zł. Rodzinie po odliczeniu niezbędnych wydatków pozostaje 617 zł na jedną osobę.

Dużo siły i motywacji daje kobiecie opieka nad wnukami. Rodzina lubi ze sobą spędzać czas. Widać ich wzajemną miłość i szacunek. Patrycja lubi przebierać się za księżniczkę, ale też malować. Mikołaj uwielbia samochody i układanie puzzli. Pani Renata każdą wolną chwilę poświęca dzieciom. Rodzina jest wdzięczna za każdy dzień spędzony razem. Kobieta lubi gotować i sprzątać jak sama mówi lubi, gdy w domu jest pachnąco. Jedynym marzeniem pani Renaty jest by dobrze wychować wnuki oraz aby utrzymać zdrowie swoje i dzieci w jak najlepszej kondycji.

TRZY KLUCZOWE POTRZEBY RODZINY

Obuwie dla dzieci

Rodziny nie stać na zakup obuwia. Zbliża się zima, a pani Renata obawia się o zdrowie swoich wnuków.

Środki czystości

Podarowanie rodzinie środków czystości pozwoli zaoszczędzić pieniądze na inne wydatki.

 Żywność

Rodzina ma często problem z zakupem żywności. Jej zakup pozwoli zabezpieczyć rodzinę na pewien czas.

POTRZEBY RODZINY

Żywność trwała: herbata, cukier, kawa, olej, ryż, dżem, kasza, konserwy mięsne, makaron, konserwy rybne mąka, owoce i warzywa w puszkach płatki, mleko, kisiel, budyń, galaretka, kakao, krem czekoladowy, słodycze

Środki czystości: mydło / żel myjący, płyn do płukania, szampon, proszek do prania, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, papier toaletowy, ręczniki kuchenne, ściereczki, zmywaki, tabletki do zmywarki, szczoteczki i pasta do zębów dla dzieci

Materiały szkolne: zeszyty, papier kolorowy, bloki, nożyczki, kredki, piórnik, farbki, plecak, klej, przybory do pisania, plastelina, kolorowanki

Obuwie

Renata:

Sportowe rozmiar: 39, uwagi: czarne

Patrycja:

buty zimowe, rozmiar: 29,

buty sportowe, rozmiar: 30,

Mikołaj:

buty zimowe, rozmiar: 29,

buty sportowe, rozmiar: 30,

Wyposażenie mieszkania

  • ręczniki 70×140 oraz 100×150
  • pościel dla dzieci 160×200(poszwa)
  • krzesło do biurka dla dzieci

 ❤ Szczególne upominki ❤

Renata: Bon do drogerii

Patrycja: Lalka Barbie syrenka

Mikołaj: Duży samochód

Akcja trwa od 14.11.2022 r. do 8.12.2022 r.

Artykuły z powyższej listy przynosimy w torebkach, do których wrzucamy karteczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą ucznia. Następnie wrzucamy produkty w torebce do przygotowanych i opisanych kartonów, które będą znajdowały  się na korytarzach szkolnych.

Można także wspomóc rodzinę wrzucając symboliczną kwotę do specjalnie przygotowanej puszki. Fundusze do puszki będą zbierali szkolni wolontariusze.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ BACZYŃSZCZAKÓW.

W KAŻDYM Z NAS TKWI MOC CZYNIENIA DOBRA!

 

Wszelkie pytania proszę kierować do koordynatora akcji- p. S. Wytrykus

Organizator: Wolontariat szkolny

Czcionka
Kontrast