(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA. Projekt opiera się na pomocy potrzebującym rodzinom w oparciu o wcześniejsze rozpoznanie ich potrzeb. Jako rodzinę, której chcemy pomóc wybraliśmy panią Rentę oraz jej wnuki. Jako Darczyńcy dla tejże rodziny stworzyliśmy zbiórkę potrzebnych artykułów i zaprosiliśmy do niej cała społeczność baczyńszczaków. Finał akcji przerósł nasze oczekiwania, gdyż wielkie zaangażowanie ze strony dyrektora i wicedyrektora, nauczycieli, uczniów i ich rodziców pozwoliło stworzyć 21 wielkich paczek. Wszystkie paczki zostały idealnie zapakowane przez uczniów w świąteczny papier, po czym w Weekend Cudów zostały dostarczone rodzinie.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Mikołaj i Patrycja nie mogli się doczekać, kiedy przywieziemy paczkę, od samego rana niecierpliwie wypatrywali nas w oknie. Gdy przyjechaliśmy, niecierpliwie otwierali drzwi, by sprawdzić, czy już idziemy. Pani Renata ze zdumieniem przetarła oczy, gdy zobaczyła ogrom paczek, które nie dość, że były duże to i pięknie zapakowane. Kiedy zaczęli rozpakowywać prezenty, Patrycja i Mikołaj z wielkim zachwytem oglądali każdą zawartość. Kiedy odnalazły upragnione upominki, okrzyków radości nie było końca. Dziewczynce bardzo spodobała się lalka syrenka, która wywołała pisk szczęścia, Patrycja stwierdziła, że jest piękna i z dumą pokazywała ją babci. Chłopiec bardzo ucieszył się z samochodu i nieśmiało zapytał czy już może zacząć się bawić. Dzieci, gdy ujrzały buty dla siebie nie mogły się doczekać, aż zaczną przymierzać. Okazało się ze idealnie leżą na nodze i są tak piękne, że nie chcą ich zdejmować. Kolejną radość wywołała piękna pościel, kolorowanki oraz słodycze, na które rodzina nie mogła sobie pozwolić. Pani Renata stała jak oniemiała widząc radość dzieci oraz ogrom pomocy jaką dostała. Kobiecie bardzo spodobała się pościel i powiedziała, że tak dobrej i ładnej pościeli nie miała nigdy oraz buty, na które nigdy nie byłoby jej stać. Pani Renata ucieszyła się bardzo z ogromnego zapasu żywności i środków czystości, które zabezpieczą ich na bardzo długo.  Kobieta przez cały czas powtarzała, że trudno jej w to uwierzyć, iż są tacy dobrzy ludzie na świecie, którzy zupełnie bezinteresownie chcą pomagać innym, co raz przecierała łzy szczęścia spływające jej po policzkach. Na koniec rezolutna Patrycja stwierdziła, że choć byli grzeczni, to nie spodziewała się, że Mikołaj odwiedzi ich tak szybko, bo nie mają jeszcze nawet choinki. Słowa wdzięczności płynące od rodziny nie miały końca. Całe spotkanie było bardzo wzruszające i pokazało, że warto pomagać.

Słowo od Rodziny

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali tę paczkę, nie jesteśmy w stanie opisać wdzięczności za to wszystko. Jest to dla nas dużym wsparciem. Oprócz pomocy materialnej podarowali nam Państwo coś więcej- wiarę w ludzi. Do tego dnia będziemy wracać bardzo często, zwłaszcza, że dla naszej rodziny będzie to najpiękniejszy dzień oraz najcudowniejszy prezent jaki otrzymaliśmy. Dziękujemy.

Słowo od Wolontariusza, który opiekuje się rodziną

Serdecznie dziękuję za poświęcony czas i zaangażowanie w organizację prezentów dla rodziny pani Renaty. Ufam, iż przekazana paczka będzie dla rodziny ogromnym wsparciem i pozwoli jej przetrwać trudny dla nich czas. Współpraca z Państwem w czasie przygotowania paczki była przyjemnością, za którą bardzo dziękuję. Państwa zaangażowanie w realizację pomocy naszej rodzinie była cudowna, dbaliście o każdy szczegół za co, jestem niezmiernie wdzięczna. Bardzo dziękuje Wam za wielkie serca oraz pragnę życzyć tego ,aby w Nowym Roku udało się Wam zrealizować plany, dotrzymać podjętych zobowiązań, pokonać trudności i odnieść sukcesy w każdej dziedzinie. Niech radość zawsze w Waszych sercach gości.

Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wrażliwość na drugiego człowieka, otwierające serce dla tych, którzy potrzebują pomocy oraz  za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.  Razem możemy więcej, a ofiarowana pomoc  dla rodziny pani Renaty stała się dowodem serdeczności, otwartości oraz ludzkiej solidarności. Wielkie podziękowania składamy także na ręce uczniów, którzy prowadzili zbiórki, pakowali paczki oraz stworzyli przepiękną dekorację. Pamiętamy, że dobro to wynik dzielenia!


Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli” – Albert Schweitzer.

Dziękujemy za Waszą bezinteresowną życzliwość!

Koordynator akcji
Sylwia Wytrykus

Czcionka
Kontrast