(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

A fryzjerzy jak zawsze aktywni! Albo robią pokaz fryzur z lat 20. i 30., albo jadą do Akademii Loreal w Warszawie, by pod okiem trenerów zdobywać doświadczenie w warunkach realnego obcowania z klientem, albo zapraszają gości ze świata fryzjerstwa. Tak czy inaczej nie ma czasu na nudę!

Szczególnym gościem w naszej szkole była Dobrawa Piękos – Szymańska, która promowała swój autorki projekt „Nowa era fryzjerstwa”. To pierwszy polski trener fryzjerstwa w Akademii Vidal Sassoon w Londynie. Towarzyszyły jej osoby, które współpracują z liderką m.in.: Monika Białek – doradca ds. edukacji, Aneta Krasuska – trener dla osób dotkniętych wypaleniem zawodowym, Karolina Dylewska, Anna Szydłowska. Gościliśmy także przedstawicieli Urzędu Pracy w Tłuszczu: Hannę Parys – kierownika Filii w Tłuszczu oraz Hannę Wrzosek – kierownika Centrum Aktywizacji Zawodowej. Na spotkanie z Dobrawą Piękos – Szymańską zaprosiliśmy nie tylko uczniów technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich, ale również uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu oraz ze Szkoły Podstawowej im. J.Korczaka w Jasienicy.

Podczas pokazu Dobrawa Piękos – Szymańska mówiła o swojej ścieżce zawodowej, która nie była łatwa. Wymagała wiele samozaparcia, determinacji a przede wszystkim wiary, że marzenia mogą się zrealizować. Stylistka przekonywała, że zawód fryzjera jest wspaniałym zawodem, ponieważ daje radość ludziom a także pozwala fryzjerowi spełniać się artystycznie.

Bardzo ciekawe były próby wykonywania cięć na przygotowanych przez ekipę główkach. Swych sił próbowali zarówno baczyńszczacy, jak i uczniowie klas ósmych. Wszystko ma znaczenie: sposób trzymania nożyczek, dobieranie włosów, postawa ciała itd. Na zakończenie Dobrawa Piękos – Szymańska wręczyła zaproszenie Martynie Orydze, uczennicy klasy 3tf, która w ogłoszonym konkursie na najciekawiej opowiedzianą historię, dlaczego pragnę zostać fryzjerem, zajęła I miejsce. Martyna otrzymała zaproszenie na 2-dniowe warsztaty prowadzone przez Dobrawę Piękos – Szymańską i jej zespół.

To było niezwykle wartościowe spotkanie zarówno ze względu na promocję zawodu technik usług fryzjerskich, jak również ze względu na pokazanie postawy życiowej: dążenia do spełniania marzeń, wiary we własne możliwości, determinacji w dążeniu do celu.

                                                                Ewa Żmudzka

Czcionka
Kontrast