(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

„Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem.” – mówi Kohelet. Trudno się z nim nie zgodzić. Niedawno rozpoczynał się czas zasłużonego wypoczynku wakacyjnego a teraz nadszedł czas wytężonej pracy. Wrzesień przynosi nie tylko zmianę pory roku, ale przede wszystkim dla całej braci szkolnej zmianę sposobu funkcjonowania. Już nie da się spać do południa i beztrosko zajmować różnymi rozrywkami, ale trzeba zasiąść w szkolnej ławce, znów odrabiać prace domowe, przygotowywać do sprawdzianów czy odpowiedzi. A więc 1 września robi dużą różnicę w życiu ucznia….

W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu rok szkolny 2022/2023 rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną w kościele Błogosławionych Męczenników Podlaskich przez ksa Wiesława Mrozińskiego. Następnie przenieśliśmy się do hali sportowej, gdzie uroczystość poprowadziła Dyrektor Anna Białek – Kowalska. To było szczególne rozpoczęcie roku szkolnego. Przez 15 ostatnich lat przed społecznością baczyńszczaków stawała Dyrektor Grażyna Marszał. Ale wszystko ma swój czas, więc i tu nadeszła pora na zmiany. Obecni na inauguracji roku szkolnego przedstawiciele Powiatu Wołomińskiego – Wicestarosta Piotr Borczyński i Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Hanna Skrzypczak – podziękowali dotychczasowej Dyrektor za wieloletnią pracę a powitali obejmującą tę funkcję Annę Białek – Kowalską. Obie panie otrzymały kwiaty i pamiątkowe upominki. Życzenia złożył również Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Robert Szydlik.

Dyrektor Anna Białek – Kowalska wygłosiła przemówienie, w którym odniosła się zarówno do czasów minionych, kiedy 83 lata temu zamiast dzwonka szkolnego zabrzmiały dzwony kościołów bijące na trwogę, jak i do czasów obecnych, kiedy za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Zachęcała wszystkich – uczniów i nauczycieli – do wzmożonej pracy, aby na koniec roku móc cieszyć się z sukcesów. Życzyła zapału, pasji i determinacji w podejmowanych działaniach. Następnie Dyrektor Białek – Kowalska poinformowała młodzież o nowych nauczycielach podejmujących pracę w szkole, zmianach wśród wychowawców i najważniejszych kwestiach dotyczących organizacji pracy naszej placówki. Szczegółowe informacje przekazali uczniom wychowawcy podczas spotkań w salach.

Henry Ford powiedział: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.” Idąc za tą wskazówką, chcemy działać wspólnie, by dojść razem do sukcesu. I zaczynamy od 1 września…

Ewa Żmudzka

Czcionka
Kontrast