(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Tradycja Narodowego Czytania sięga roku 2012, kiedy to prezydent Polski Bronisław Komorowski zorganizował je po raz pierwszy. Inicjalnym dziełem była epopeja narodowa „Pan Tadeusz” A.Mickiewicza.

Kolejni prezydenci podtrzymywali tradycję. W 2023 roku do czytania prezydent Andrzej Duda wybrał „Nad Niemnem” E.Orzeszkowej. Zamysł wspólnego czytania dzieł z kanonu literatury polskiej tak bardzo przyjął się w społeczeństwie, że inicjatywę podejmują szkoły, instytucje kultury, artyści i publicyści a nawet politycy.

W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu również włączamy się w Narodowe Czytanie. W piątek 8 września 2023r. na lekcjach języka polskiego nauczyciele – poloniści wraz z uczniami przywoływali fr. powieści E.Orzeszkowej m.in. opis mogiły powstańczej, opisy przyrody nadniemeńskiej, historię Jana i Cecylii.

A co będzie za rok? Dopiero się dowiemy….

                                                                                    Ewa Żmudzka

 

Czcionka
Kontrast