(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Piłka halowa królowała w hali sportowej Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego po raz piaty z kolei. Czas leci niezwykle szybko i w grudniu 2018r. odbył się już V Mikołajkowy Halowy Turniej w Piłkę Nożną Dziewcząt. Organizatorami wydarzenia są: Powiat Wołomiński i Zespół Szkół w Tłuszczu. Natomiast osoba, bez której ta impreza nie istniałaby, to nauczyciel wychowania fizycznego Marek Pietrzak.

Jak zawsze frekwencja była bardzo dobra. W konkursie udział wzięły drużyny z następujących szkół: Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, Szkoła Podstawowa im. M.Gotowca w Klembowie, Zespół Szkolno – Przedszkolny im. M.Konopnickiej w Zabrodziu, Zespół Szkół w Postoliskach, Szkoła Podstawowa im. por. S.Lecha w Poświętnem, Gimnazjum im. kard. S.Wyszyńskiego w Zabrodziu i Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu. Duch rywalizacji widoczny był we wszystkich meczach. Warto podkreślić, że impreza nie byłaby tak przyjazna, gdyby nie baczyńszczacy – wolontariusze, którzy dbali o gości, czuwali nad ich potrzebami, nad sprawnym przebiegiem rozgrywek, wręczaniem upominków i nagród i przede wszystkim o iście mikołajkową atmosferę. Pomiędzy meczami był czas na nawiązywanie nowych znajomości, poznawanie naszej szkoły – po prostu miłe spędzenie czasu.

Ale zabawa zabawą a rywalizacja rywalizacją. W ostatecznej klasyfikacji 1. miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Zabrodziu, 2. miejsce – Zespół Szkół w Tłuszczu i 3. miejsce – Szkoła Podstawowa z Tłuszcza. Nagrody ufundowane przez LGD Równiny Wołomińskiej, Stowarzyszenie „Pomóż dzieciom” oraz Radę Główną Ludowe Zespoły Sportowe wręczyli: wiceprezes LGD – Beata Trojanek, przedstawiciel stowarzyszenia Waldemar Wojtyra oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Tłuszczu Grażyna Marszał. Były również nagrody indywidualne: najlepsza bramkarka to Aleksandra Janicka z Zabrodzia, najlepszy strzelec – Nikola Barej ze Szkoły Podstawowej w Tłuszczu oraz najlepszy zawodnik – Wiktoria Lipińska z Postolisk.

Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim wyróżnionym, podziękowała za piękną walkę fair – play, za dobrą zabawę i życzyła szczęśliwego Nowego Roku 2019. A żeby rok ten był jak najlepszy, wszystkie szkoły biorące udział w turnieju otrzymały wydany przez Zespół Szkół w Tłuszczu pod hasłem „Baczyńszczacy dla Niepodległej” kalendarz na 2019 rok. Z pewnością przyniesie Wam szczęście!

Ale na tym impreza mikołajkowa się nie zakończyła, bo jak się bawić, to się bawić na całego! Niektórzy z gości zawitali do pracowni fryzjerskiej, gdzie nasi technicy usług fryzjerskich zapewnili im relaks i zabiegi upiększające po trudach rywalizacji sportowej. Było fantastycznie!

                                                                                               Ewa Żmudzka

Czcionka
Kontrast