(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Tego jeszcze nie było w Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu! Po raz pierwszy, ale miejmy nadzieję, że nie ostatni, nasza szkoła została współorganizatorem Powiatowych Targów Pracy. We współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Wołominie kierowanym przez Grażynę Krupę i jego Filią w Tłuszczu prowadzoną przez Hannę Parys powstała przestrzeń, w której mogli się spotkać pracodawcy oraz osoby zainteresowane podjęciem pracy.

W hali sportowej Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu w dniu 28 września 2022r. pojawili się: kierownictwo i pracownicy Urzędu Pracy, pracodawcy z różnych branż, przedstawiciele instytucji wspierających zarówno pracodawców, jak i poszukujących zatrudnienia. Swoją obecności spotkanie zaszczycili m.in.: Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, Zastępca Wójta Gminy Dąbrówka Agnieszka Gryglas, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wołominie Krzysztof Kudera, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej dh Marcin Budek, Dyrektor Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego Anna Białek – Kowalska. Wydarzenie rozpoczęła Dyrektor Grażyna Krupa, następnie głos zabrał Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk a ofertę zatrudnienia przedstawiła Hanna Parys. Pracodawcy, którzy wzięli udział w Targach, to: Delikatesy „Maja” Ilona Szczotka, Żabka, Zakład Fryzjersko – Kosmetyczny „Wyższy Poziom Piękna”, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej, Miejskie Zakłady Autobusowe, Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wiesław Cudny, Dino Polska, PKP Cargo Service, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego, Cukiernia „Pychotka” Agnieszka Piekut, Biuro Rachunkowe MBS Monika Sikora, PH-U Irkol Ireneusz Kolatorski,  Spółdzielnia Socjalna „Pożytek”, Usługi Transportowe i Handel Zdzisław Dąbrowski, Areszt Śledczy Warszaw – Grochów, P.P.H.U. „JURPOL” Władysław Jurek. Targi odbyły się po raz 4., przy czym po raz 3. we współpracy z inna instytucją (1. z Powiatową Biblioteką Publiczną w Wołominie, 3. z Urzędem Gminy w Dąbrówce i 4. z Zespołem Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu). Po inaugurującej części każdy z zainteresowanych zatrudnieniem mógł porozmawiać z doradcą, bezpośrednio z przedstawicielami firm poszukujących pracowników czy przejrzeć wyeksponowane oferty zatrudnienia. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem w środowisku lokalnym, ale również baczyńszczacy chętnie lustrowali tablicę z propozycjami pracy.

Targi Pracy były ważnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły. Nie chodziło tylko o możliwość zapoznania z ofertami pracy. Klasy 4LO, 4TFg i 4TMg wzięły udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonym przez dha Marcina Budka oraz w szkoleniu prowadzonym przez Monikę Zacharską dotyczącym umiejętności określania mocnych i słabych stron oraz wykorzystania tej wiedzy w procesie starania się o pracę. Poza tym jako szkoła nawiązaliśmy nowe kontakty z zakładami, gdzie nasi uczniowie mogą odbywać praktyki zawodowe, uczęszczać na praktyczną naukę zawodu bądź poznać specyfikę zawodu w danej instytucji.

IV Targi Pracy, które odbyły się w Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu, uważamy za bardzo udane. Wierzymy, że były takie również dla innych współorganizatorów, pracodawców i osób poszukujących pracy.

Ewa Żmudzka

Czcionka
Kontrast