(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Grudzień to miesiąc szczególny. Zwieńczeniem tego okresu są święta Bożego Narodzenia – czas głębokich przeżyć związanych z wiarą w narodziny Syna Bożego, czas wzmożonego budowania relacji rodzinnych i przyjacielskich, czas niezwykłej atmosfery: kolędy, choinka, Wigilia itp. W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu okres przedświąteczny jest szczególnie intensywny, ponieważ tradycją szkoły stało się, że przygotowujemy spektakl świąteczny z udziałem uczniów z wszystkich klas pierwszych. Oczywiście młodzież z klas starszych wspiera pierwszaków, ale to oni są bohaterami nr 1. Ale rok 2022 okazał się nowatorski pod tym względem, ponieważ zostaliśmy poproszeni o przygotowanie koncertu bożonarodzeniowego, który miał uświetnić spotkanie wigilijne dla instytucji podlegających pod Powiat Wołomiński.

To oczywiście wyróżnienie, ale i zobowiązanie. Ostatecznie pomysł, jaki został zrealizowany, był następujący: przewodnikiem całego koncertu stało się Słowo Boże, które przeprowadziło słuchaczy od momentu zwiastowania Maryi, że zostanie Matką Syna Bożego, aż do ucieczki Świętej Rodziny do Egiptu. Za Słowem szły kolędy i pastorałki np.: „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Babci zegar”, „Mario, czy już wiesz”, „Gore gwiazda Jezusowi” i inne. Do śpiewu dodaliśmy tańce, akcesoria świąteczne: gwiazdę, zimne ognie oraz piękne stroje.

20 grudnia w pięknie udekorowanej Sali Srebrnej w Wołominie spotkały się władze Powiatu Wołomińskiego ze Starostą Adamem Lubiakiem i Wicestarostą Piotrem Borczyńskim, radni powiatowi, kapłani, dyrektorzy instytucji, których organem prowadzącym jest Powiat Wołomiński. Uroczystość poprowadziła Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Hanna Skrzypczak. Po powitaniu gości wystąpili baczyńszczacy. Narratorem była Aleksandra Jeziorska, solistki to Emilia Sosnowska, Kinga Kwiatkowska i Aleksandra Antczak a w chórze śpiewali: Ewelina Król, Gabriela Wąsowska, Julia Kalińska, Maja Szymczyk, Aleksandra Stępień, Oliwia Pietrzak, Natalia Gawrońska, Mateusz Łukaszewicz, Damian Sasin, Damian Deniszewski. To był wspaniały wystąp, który z pewnością wprowadził wszystkich w magiczną atmosferę świąt! Podziękowania Starosty Wołomińskiego odebrała Dyrektor Zespołu Szkół w Tłuszczu Anna Białek – Kowalska. Miłym akcentem był fakt, że dla wszystkich występujących Powiat Wołomiński ufundował drobne upominki. A potem życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólny, niespiesznie spędzany czas.

Wspomniany program artystyczny dzień później zaprezentowaliśmy podczas spotkania bożonarodzeniowego dla szkolnej społeczności baczyńszczaków. A ponieważ koncert bardzo podobał się dotychczasowym słuchaczom, zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania go 6 stycznia 2023r. w Parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Tłuszczu. I na tym nie kończymy! Jesteśmy bardzo dumni, że młodzież Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu tak znakomicie reprezentuje szkołę w środowisku lokalnym.

Ewa Żmudzka

 

Czcionka
Kontrast