(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Zawsze w końcu przychodzi ten dzień… Wyczekują go, odliczają dni a kiedy wreszcie nadchodzi, wcale się nie cieszą…. Dlaczego? Bo coś się kończy, bezpowrotnie, mija ten czas beztroskiej radości i następuje przejście do rzeczywistej odpowiedzialności, zobowiązań, konsekwencji… O czym mowa? O zakończeniu nauki w szkole średniej. 29 kwietnia 2022r. klasy 3log, 4tf, 4tm i 4ttk opuściły mury Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor szkoły Grażyna Marszał. Powitała całą społeczność baczyńszczaków a szczególnie bohaterów tego wydarzenia. Życzyła młodzieży powodzenia na egzaminie maturalnym oraz sukcesów w dalszym życiu zawodowym i osobistym. Następnie odbyło się ślubowanie absolwentów wobec sztandaru szkoły. Opuszczając mury tej placówki mieli przypomnieć sobie, że już na zawsze będą baczyńszczakami i z honorem powinni nosić to zaszczytne miano.

Kolejnym punktem wydarzenia było wręczenie świadectw z wyróżnieniem dla najlepszych absolwentów. Średnią 5,0 z 3 lat nauki uzyskali: Patrycja Sokołowska i Kacper Michalik z kl. 3log i oni otrzymali świadectwa z biało – czerwonym paskiem. Kolejne wyróżnienia powędrowały do tych, którzy uzyskali dobre wyniki nauczania, byli zaangażowani w działalność artystyczną, sportową, naukową czy wolontariacką.

Zawsze wzruszającym momentem jest zmiana pocztu sztandarowego. Patrycja Nowak, Oliwia Sadowska, Marcel Marczak i Eryk Piekut przez 3 lub 4 lata pełnili funkcję przybocznych lub sztandarowych. W pełni zasłużenie otrzymali pamiątkowe podziękowania, ponieważ na każdej uroczystości można było liczyć na ich obecność.

Na zakończenie głos zabrali absolwenci, którzy słowa podziękowań potwierdzili pięknymi kwiatami ofiarowanymi kadrze pedagogicznej. Klasa 1lo pod kierownictwem nauczyciela jęz. polskiego Elizy Haryzy przygotowała krótki program artystyczny a opuszczających szkołę baczyńszczaków młodsi koledzy na pamiątkę obdarowali poduszeczkami, na których zapisane hasło głosiło, że od jutra zapisywać będą kolejną nową kartę i tylko od nich zależy, jak to zrobią. 

Uroczystość dobiegła kresu, opustoszały sale… Jeszcze przed niektórymi egzamin maturalny, przed innymi już praca zawodowa… Jak ułożą się ich losy? Patrzymy na nich optymistycznie, dadzą radę, są przecież baczyńszczakami!

Ewa Żmudzka

Czcionka
Kontrast