(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Czas Bożego Narodzenia dawno minął, ale tradycyjnie przyjęło się, że do święta Matki Boskiej Gromnicznej, czyli do 2 lutego kolędy są nadal śpiewane. Wtedy też odbywają się liczne koncerty i konkursy. Młodzież z Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego miała 5 występów: w Wołominie podczas spotkania wigilijnego dla instytucji, których organem prowadzącym jest Powiat Wołomiński, dla społeczności Zespołu Szkół w Tłuszczu, w Parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Tłuszczu, dla rodziców uczniów z Zespołu Szkół w Tłuszczu i w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu. Tak przygotowani postanowiliśmy spróbować swoich sił w konkursie.

A sposobność po temu nadarzyła się 27 stycznia 2023r. w Jadowie, gdzie odbył się IX Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „Niech kolęda w świat popłynie”. Wystąpiliśmy w trzech kategoriach i …. mamy się czym chwalić, ponieważ śpiew baczyńszczaków zachwycił zarówno jury, jak i widzów! A oto wyniki:

Kategoria IV: szkoły ponadpodstawowe

Soliści:

  1. miejsce – Emilia Sosnowska

Grupy wokalne:

  1. miejsce – grupa wokalna z Zespołu Szkół w Tłuszczu

Kategoria V: dorośli

Soliści:

  1. miejsce – Aleksandra Antczak
  2. miejsce – Kinga Kwiatkowska

 

GRAND PRIX Przeglądu: grupa wokalna z Zespołu Szkół w Tłuszczu, w skład której weszli: Aleksandra Antczak, Kinga Kwiatkowska, Emilia Sosnowska, Damian Deniszewski, Damian Sasin, Mateusz Łukaszewicz, Ewelina Król, Gabriela Wąsowska, Aleksandra Stępień, Patrycja Stępień, Maja Szymczyk, Julia Kalińska, Oliwia Pietrzak.

Gratulujemy zarówno artystom, jak i opiekunom: Ewie Sobolewskiej i Ewie Żmudzkiej. Życzymy sukcesów w innych przedsięwzięciach artystycznych.

                                                                                                 Ewa Żmudzka

Czcionka
Kontrast