(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Na 100 dni przed maturą w szkołach ponadpodstawowych zwykle odbywają się bale dla uczniów kończących naukę zwane studniówkami. Wprawdzie czas pandemii sprawił, że to uroczyste  świętowanie było zawieszone, ale w bieżącym roku już nic nie stało na przeszkodzie, by wrócić do tradycji.

Dlatego też 4 lutego 2023r. w Domu Biesiadnym w Niegowie spotkali się dyrekcja, nauczyciele, rodzice i młodzież z klas: 4 liceum ogólnokształcącego i 4tf, 4tm technikum. W pięknie udekorowanej sali, w odświętnych strojach, w podniosłym nastroju towarzyszyliśmy tym, którzy wzrastali przez 4 lata pod naszymi skrzydłami. Patrzyliśmy na nich ze wzruszeniem i z dumą, z przekonaniem, że oto wkraczają tanecznym krokiem w prawdziwie dojrzałe życie. Podczas tego studniówkowego balu oprócz nauczycieli z Dyrektor Zespołu Szkół Anną Białek – Kowalską i rodziców młodzieży towarzyszył szczególny gość reprezentujący Powiat Wołomiński – Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Robert Szydlik.

Uroczysty wieczór poprowadzili Agata Gawrońska i Mateusz Łukaszewicz. Jako pierwsza głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół Anna Białek – Kowalska. Następnie przemówiła Anna Jaworska – przedstawiciel rodziców i w końcu uczniowie z klas młodszych: Oliwia Górczak, Aleksandra Muszelik i Aleksander Matak. Sami maturzyści  Wiktoria Górczak i Jakub Świeżak także  skierowali słowa podziękowań do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że tacy piękni, młodzi i pełni optymizmu dotyczącego przyszłości mogą brać udział w tej niepowtarzalnej uroczystości.

I to wszystko było ważne, ale wszyscy, absolutnie wszyscy czekali na ten moment, kiedy zabrzmią dźwięki poloneza. Kiedy Dyrektor Anna Białek – Kowalska podała hasło, przejęci swa rolą baczyńszczacy ruszyli, by zatańczyć tzw. chodzonego. Powiedzieć, że było pięknie, to nic nie powiedzieć! Baczyńszczacy stanęli na wysokości zadania i dali z siebie wszystko, aby był to zachwycający taniec. Gromkie brawa na zakończenie pokazały, że obecnym gościom bardzo się podobało. Jeszcze toast szampanem i część oficjalna zakończyła się. Klasy 4lo, 4tf i 4tm nie zapomniały o swoich wychowawcach, by podziękować im za trud opieki, wychowania i nauczania: Annie Kądzieli, Anecie Harasim, Joannie Piotrowskiej. A potem była zabawa, zabawa do białego rana.

A na drugi dzień…. odliczanie do matury….

                                                                                   Ewa Żmudzka

Czcionka
Kontrast