(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Piosenka ta to jeden z najbardziej znanych utworów patriotycznych. Śpiewają ją dzieci, śpiewają starsi, jest nieodzownym elementem wszelkich koncertów patriotycznych a na pewno śpiewali ją żołnierze tęskniący za rodzinnymi domami i bliskimi im osobami.

Ta i inne podobne piosenki wybrzmiały 10 listopada 2023r. podczas VII Powiatowego Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Jadowie organizowanym przez Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Urlach. W konkursie udział wzięły 2 reprezentantki Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu: Kinga Kwiatkowska i Aleksandra Antczak z kl. 5tf. Pierwsza zaśpiewała właśnie nostalgiczną pieśń „Rozkwitały pąki białych róż…” a druga wykonała utwór „Warto wierzyć”. Dziewczęta od lat uczestniczą w tym konkursie, zawsze zajmując czołowe miejsca. Nie inaczej było i w tym roku – baczyńszczanki zajęły ex aequo 2. miejsce.

Wielkie gratulacje dla artystek oraz dla przygotowującej je Ewy Sobolewskiej – nauczycielki jęz. angielskiego i jęz. rosyjskiego. A kto będzie reprezentował naszą szkołę za rok? To jeszcze niewiadoma, szukamy nowych wokalistek chcących rozwijać swój talent.

                                                                           Ewa Żmudzka

Czcionka
Kontrast