(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Tradycją Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu stało się, że gdy nadchodzi czas zimowy, gdy Mikołaj woła swoje „Ho, ho, ho!”, my przygotowujemy się do Mikołajkowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt. W bieżącym roku zawody odbyły się już po raz siódmy i jak zawsze organizatorem i prowadzącym imprezę był nauczyciel wychowania fizycznego Marek Pietrzak.

W rozgrywkach sportowych wzięły udział drużyny z następujących szkół: Szkoła Podstawowa im. ksa J.Twardowskiego w Stryjkach, Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, Szkoła Podstawowa im. gen. dyw. F.Żymirskiego, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu, Szkoła Podstawowa im. J.Korczaka w Jasienicy. Oczywiście nie zabrakło drużyny gospodarzy, czyli baczyńszczaków z Tłuszcza. A impreza mogła odbyć się dzięki dofinansowaniu ze strony Powiatu Wołomińskiego, który zapewnił słodycze dla uczestników i Radzie Głównej Krajowej Zrzeszenia LZS z Prezesem Mieczysławem Baszko i Iwoną Kusińską – Kanią, którzy ufundowali puchary i nagrody.

Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt to nie tylko zawody sportowe i rywalizacja. To również zabawa, budowanie relacji między młodzieżą z różnych szkół, to święto całej społeczności szkolnej. Mikołajkowe stroje, świąteczna atmosfera, prezenty, wspaniali baczyńszczacy – wolontariusze i oczywiście kibice. Podczas całej imprezy zawodników, opiekunów i publiczność bawiły dwie maskotki, które zostały nam wypożyczone z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, stąd wielkie podziękowania dla Komendanta Marka Gago i mł. asp. Aleksandry Wasiak z Zespołu Prewencji Kryminalnej.

Szczególną atrakcją tegorocznego turnieju był pokaz fryzur i stylizacji z lat 20. i 30., który przygotowała młodzież klas technik usług fryzjerskich z nauczycielem przedmiotów fryzjerskich Małgorzatą Zdunek – Urbańską. Fryzury wykonywali: Karolina Przybysz, Sebastian Wronka, Aleksandra Stępień, Agata Pałczyńska, Weronika Ber, Maja Banasiak, Julia Kalińska, Kinga Dzięcioł, Aleksandra Janicka, Martyna Świat a prezentowali się: Maja Krysik, Klaudia Pietrzak, Maja Szymczyk, Aleksandra Stępień, Aleksandra Kur, Kinga Kwiatkowska, Natalia Gawrońska, Aleksandra Rowicka, Mateusz Łukaszewicz i Maksymilian Białek. Zupełną niespodzianką był występ Dawida Gieraka z kl. 4TTK, który pochwalił się swymi umiejętnościami w dziedzinie akrobatyki sportowej.

A oto wyniki VII Mikołajkowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. ksa J.Twardowskiego w Stryjkach,

II miejsce – Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu,

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu

najlepsza piłkarka – Wiktoria Adameczek – Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu,

najlepszy strzelec – Olga Ołdak – Szkoła Podstawowa im. ksa J.Twardowskiego w Stryjkach,

najlepszy bramkarz – Justyna Wojciechowska – Szkoła Podstawowa im. ksa J.Twardowskiego w Stryjkach,

nagrody specjalne – Julia, Kamila, Dominik – Zespół Szkół Specjalnych im. M.Grzegorzewskiej w Ostrówku.

Gratulujemy nagrodzonym, dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym turnieju i zapraszamy za rok.

                                                                                 Ewa Żmudzka

Czcionka
Kontrast