(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu od początku swego istnienia jest szkołą aktywnie działającą w środowisku lokalnym. Od 2 lat tworzymy nową tradycję – w okresie świąt Bożego Narodzenia baczyńszczacy występują z programem artystycznym dla społeczności Tłuszcza i okolic.

W bieżącym roku zaprezentowaliśmy montaż słowno – muzyczny „Boże Narodzenie w poezji i pieśni”. Pojawiły się w nim wiersze o tematyce bożonarodzeniowej, kolędy i pastorałki. Były zarówno wszystkim dobrze znane, jak i zupełnie nowe i zaskakujące. Wystąpili: Kinga Kwiatkowska 5tf, Emilia Sosnowska 3lo, Maria Boratyńska 1lo, Daria Tryc 1lo, Magdalena Rydzewska 1lo, Patrycja Dudek 1lo, Ewelina Rudnik 1ttk, Paulina Wróbel 2ttk, Justyna Wróbel 2lo, Maja Szymczyk 3tf, Klaudia Pietrzak 3tf, Daria Olszewska 3lo, Maja Kurek 1ttk, Zuzanna Ignatowska 1ttk, Dawid Grabski 1ttk, Jan Górecki 1ttk, Damian Woźniak 1ttk, Michał Tlaga 1ttk, Maria Bernatek 1ttk, Wiktoria Gacparska 1lo, Ewelina Kur 1lo, Wiktoria Kaczmarska 5ttk, Aleksandra Jeziorska 5ttk, Karol Dzwonkowska 1ttk, Julia Lewandowska 2lo, Maja Białek 2lo, Natalia Chmielewska 2lo, Damian Sasin 5tm. Nad całością czuwały Ewa Sobolewska i Ewa Żmudzka.

Pierwsze wykonanie programu miało miejsce na szkolnej Wigilii przed społecznością Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego. Potem pojawiliśmy się w Parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Tłuszczu. Nie mogliśmy zapomnieć o rodzicach baczyńszczaków – przed zebraniami półrocznymi zaprezentowaliśmy talenty naszych uczniów. W końcu zdecydowaliśmy, że warto wystąpić w Konkursie Kolęd i Pastorałek „Niech kolęda w świat popłynie” w Jadowie. Bardzo cieszyliśmy się, że doceniono naszą młodzież. I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęła Daria Olszewska, II miejsce Emilia Sosnowska a III miejsce chór Zespołu Szkół w Tłuszczu. Taki sukces dodaje skrzydeł i zachęca do dalszej pracy, więc na zakończenie okresu okołobożonarodzeniowego wystąpiliśmy w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu.

Tematyka świąteczna już za nami, ale my pracujemy nadal i już przygotowujemy się do kolejnego wydarzenia….

Ewa Żmudzka

 

Czcionka
Kontrast