(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Jest taki czas, zupełnie niezwykły, w którym na drugi plan schodzą waśnie, spory, pretensje. Jest taki czas, kiedy otwieramy szeroko serca, kiedy dostrzegamy potrzebujących wokół siebie, kiedy jesteśmy wrażliwsi, jakby lepsi. To czas Bożego Narodzenia. W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu to także szczególny okres. Szkoła pachnie wigilijnymi potrawami, pojawiają się świąteczne ozdoby, rozbrzmiewają dźwięki kolęd a pierwszoklasiści przygotowują jasełka. Ta tradycja pieczołowicie jest kultywowana od wielu lat. Tegoroczne jasełka przygotowały Ewa Sobolewska i Ewa Żmudzka wraz z młodzieżą z klas pierwszych oraz przy wsparciu starszych uczniów z klas 3tuf i 4tm. Uroczystość, która odbyła się 20 grudnia 2019r., rozpoczęła Dyrektor Grażyna Marszał. Powitała gości: Wicestarostę Wołomińskiego Roberta Szydlika, Radnego Powiatu Wołomińskiego Piotra Borczyńskiego, Proboszcza Parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich Jacka Turka oraz złożyła życzenia bożonarodzeniowe nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym szkoły, rodzicom i uczniom. Następnie Wicestarosta Wołomiński Robert Szydlik, radny Piotr Borczyński oraz Dyrektor Grażyna Marszał wręczyli 20 uczniom z naszej szkoły z klas liceum ogólnokształcącego oraz technikum Stypendia Starosty Wołomińskiego „Talent”. Przypomniano także, że dwoje spośród nagrodzonych otrzymało już Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Byli to Aleksandra Ślesik z kl. 4tuf i Szymon Przybysz z kl. 3o. Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie nagród za konkursy o tematyce bożonarodzeniowej. W konkursie z języka niemieckiego „Adventskranz – Adventskalender” docenieni zostali szczególnie następujący uczniowie: Kalendarze:

  • I miejsce – Klaudia Kaczyńska kl. 4tuf
  • II miejsce – Wiktoria Piekut 1LO
  • III miejsce – Natalia Nowakowska 3tuf

Wieńce:

  • I miejsce – Jan Denoch 1tm
  • II miejsce – Karolina Szymańska 3LO
  • III miejsce – Łukasz Ludwiniak 4ttk

Dyrektor Marszał podziękowała również nauczycielom Leszkowi Kosińskiemu i Robertowi Duszyńskiemu oraz klasom 2tm i 1mg, którzy na warsztatach szkolnych wykonali pomysłowe, metalowe choinki zdobiące front sceny. Równie gorące wyrazy uznania trafiły do Anety Harasim i chłopców z klas 3ttk i 3tm, którzy ze sklejki wykonali białe choinki widniejące w głębi sali.

Kolejny konkurs tym razem  na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową z motywem rosyjskim zakończył się następująco:

  • I miejsce – Wiktoria Najgrodzka 1LOg
  • II miejsce – Dawid Gierak 1ttk
  • III miejsce – Aleksandra Rowicka 1tufg

Dyrektor Marszał podziękowała wszystkim wolontariuszom z Zespołu Szkół w Tłuszczu – nauczycielom i uczniom, którzy brali udział w różnych akcjach wolontaryjnych związanych z Bożym Narodzeniem: „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, akcja sprzedaży kartek bożonarodzeniowych,  „Mikołajki z PKO BP”, „Szlachetna paczka”. I w końcu nastąpiło to, na co wszyscy czekali najbardziej, czyli jasełka. W tym roku przedstawiane wypadki rozgrywały się w rzeczywistości współczesnej. Główny bohater – Jakub – to młody człowiek, który dawno zapomniał, że istotą świąt nie jest jedzenie, choinka i migające świecidełka, ale narodziny Chrystusa – Syna Bożego. Dopiero przypadkowe spotkanie z aniołami pozwala mu wrócić do przeszłości, zobaczyć błędy, jakie popełnił, ale i doświadczyć miłości Boga, który cieszy się, że Jego marnotrawny syn wraca do Ojca. W przedstawieniu wystąpili: z kl. 1log – Eryk Piekut i Patrycja Sokołowska, z kl. 1lo – Wiktoria Górczak, z kl. 1tmg – Jakub Kur, Norbert Chludziński i Konrad Świerczewski, z kl. 1tfg – Aleksandra Rowicka, z kl. 1tf – Maja Matuszewska, Natalia Gawrońska, Kinga Kwiatkowska, Julia Główka, Aleksandra Antczak i Oliwia Górczak, z kl. 1tm – Jan Denoch, Sebastian Osiński, Maciej Dobrzycki, Jakub Wojdyna, z kl. 4tm – Hubert Panasiewicz, z kl. 3tuf – Karolina Dębkowska, Oliwia Jakubisiak, Agnieszka Łasica, Kaja Przyborowska, Agnieszka Rzempołuch, Agata Król. Na zakończenie Dyrektor Marszał podziękowała artystom, opiekunom i osobom odpowiedzialnym za dekorację, czyli Elżbiecie Ołdak, Arturowi Franczukowi i Anecie Harasim. Ostatnim elementem spotkania wigilijnego było dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i wspólne celebrowanie atmosfery świątecznej.

Czcionka
Kontrast