(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Warto zdobywać nowe doświadczenia! A jeśli jeszcze osobą, która dzieli się swoimi umiejętnościami jest prawdziwy ekspert w swoim zawodzie, to naprawdę nie wiadomo, kiedy mija czas. Uczniowie z klas technik usług fryzjerskich bardzo chętnie korzystają z możliwości, jakie podsuwają im nauczyciele.

 21 maja 2019 roku klasa 1tuf i 2tuf wzięły udział w wycieczce do Warszawy, w trakcie której uczniowie mieli przyjemność odbyć warsztaty z Darkiem Miłkiem – fryzjerem, właścicielem 4 salonów fryzjerskich – Milek Disign i 1909 Fryzjerzy. Mistrz opowiadał o swojej drodze zawodowej, możliwościach rozwoju jak również o sieci salonów, które tworzy razem z żoną fryzjerka Kasią Poniatowską – Milek. Ostatni salon 1909 Fryzjerzy jest zainspirowany najbardziej znanym i cenionym fryzjerem Antonim Cierplikowskim, który karierę zawodową zaczął w Sieradzu a sławę zdobył w Paryżu w 1909 roku. Wtedy to po raz pierwszy ostrzygł kobietę na krótko. 

Warto podkreślić, że młodzież po ukończeniu naszej szkoły będzie miała możliwość odbycia stażu w Akademii Darka Miłka a następnie podjęcia pracy w najbardziej prestiżowym, luxusowym i nowoczesnym salonie fryzjerskim. Właściciel Milek Disign swoją drogę do zawodu rozpoczął od szkoły zawodowej fryzjerskiej (choć początkowo wybrał kierunek ślusarz-mechanik), bardzo dużo ćwiczył, strzygąc kolegów i koleżanki w wózkowni w bloku, w którym mieszkał w Rzeszowie. Następnie podróżował do Warszawy, gdzie odbywał liczne szkolenia, inwestował w siebie i pracował u najlepszych. W swojej karierze pracował również jako szkoleniowiec w firmach fryzjerskich i w końcu otworzył własny biznes. 

Darek Milek roztoczył przed naszą młodzieżą fantastyczne wizje możliwości rozwoju. I nie są to wizje z cyklu niemożliwych, ale tak wspaniałych – a teraz wszystko w ich rękach. 

Z kolei 26 marca 2019 roku w Zespole Szkół w Tłuszczu mieliśmy przyjemność gościć na warsztatach zorganizowanych dla klasy 1,2,3 tuf z zakresu „podstaw koloryzacji” Krzysztofa Szymkowiaka. Spotkanie miało dwie części: teoretyczną i praktyczną. Gość omówił zasady kolorymetrii wg najnowszych trendów. Następnie pod okiem specjalisty dokonaliśmy diagnozy i koloryzacji włosów przy użyciu farb najnowszej technologii. Szkolenie było bardzo inspirujące dla klas trzeciej, która już wykonuje koloryzacje a dla klas 1. i 2. przedsmakiem tego co jeszcze przed nimi . 

I ostatnie wydarzenie. 3 czerwca 2019r. Aleksandra Białek, Oliwia Kacprzak i Natalia Stankiewicz wzięły udział w szkoleniu w ramach współpracy z Akademią L’Oréal w szkoleniu fryzjerskim w siedzibie firmy. Dziewczyny testowały również kosmetyki z tej firmy. Tu również pojawiła się możliwość pracy dla naszych absolwentek. Warto podkreślić, że wszystkie te działania zawodowe podejmuje w Zespole Szkół w Tłuszczu nauczyciel przedmiotów zawodowych Lidia Kania – Kuźma.

Współczesny świat stoi otworem przed młodymi ludźmi. Zdobywając tyle doświadczeń, mogą pokonywać bariery, które dotychczas wydawały się przerastać naszych uczniów. Jeśli masz pasję, jeśli chcesz, jeśli szukasz inspiracji, możesz zajść na sam szczyt!

                                                                      

Czcionka
Kontrast