(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu prowadzimy kształcenie w zawodzie technik transportu kolejowego. Nauka w tym kierunku cieszy się bardzo dużym zainteresowanie wśród absolwentów szkół podstawowych, wszak każdy wie, że: „Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej”. I rzeczywiście praca w obecnych spółkach kolejowych to bardzo atrakcyjna propozycja. Nasi uczniowie nie tylko wyjeżdżają na wycieczki, podczas których poznają infrastrukturę kolejową, nie tylko kształcą się na symulatorach, ale również biorą udział w organizacji ciekawych wydarzeń jak choćby ubiegłoroczny Dzień Kolejarza czy 3. Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej połączony z piknikiem i prezentacją oferty edukacyjnej Zespołu Szkół w Tłuszczu. Mamy również podpisane porozumienia o współpracy z czołowymi spółkami kolejowymi.

Tegoroczny Dzień Kolejarza postanowiliśmy zorganizować  w duchu sportowej rywalizacji. Zaprosiliśmy do niej uczniów i opiekunów z Zespołu Szkół im. S.Staszica w Małkini Górnej. Zespoły złożone z uczennic i uczniów klas 1-5 TTK rywalizowały w 3 dyscyplinach: siatkówce, rzucie płozą kolejową i przeciąganiu liny. Dwie pierwsze wygrali goście, ostatnią gospodarze.

Na zakończenie Dyrektor Anna Białek-Kowalska i Wicedyrektor Marek Leszcz rozdali medale i puchary a wszyscy uczestnicy zatańczyli Belgijkę. Po zmaganiach sportowych trzeba było się posilić i już czekał na zawodników słodki poczęstunek. Nad całością imprezy czuwali Justyna Wytrykowska i Marek Pietrzak. To był dobry dzień!

Ewa Żmudzka

 

Czcionka
Kontrast