(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Akademia Katolicka Collegium Bobolanum w Warszawie to szkoła wyższa, z którą Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu współpracuje od wielu lat. Nasi uczniowie uczestniczyli w organizowanych przez uczelnię warsztatach, brali udział w wykładach lub realizowali wspólne projekty. Czas pandemii nieco rozluźnił te kontakty, ale obecnie wracamy do ich zacieśnienia. Zwłaszcza że Collegium Bobolanum otwiera 5-letnie studia psychologiczne a uczniowie naszego liceum własnie takim kierunkiem są zainteresowani.

16 maja 2023r. młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami przedsiębiorczości Renatą Miszczuk i Barbarą Dzięcioł wzięli udział w warsztatach rozwoju osobistego, dzięki którym młodzież zdobywała tzw. kompetencje miękkie szczególnie cenione w firmach. Odbyło się 5 szkoleń:

Warsztat 1: POSMAKUJ EMOCJI – o odkrywaniu w sobie lidera. Warsztat kulinarno-liderski.

Warsztat 2: JAK NIE STRACIĆ GŁOWY POD PRESJĄ CZASU I ŻYĆ NA 100%? Jak nie dać się stresowi i poznasz techniki zarzadzania sobą w czasie, żeby pośpiech nie odebrał radości życia.

Warsztat 3:  PIWO – PRAGNIJ I WYBIERZ ODPOWIEDNIO. Co wybrać, aby życie miało smak?  Warsztat o podejmowaniu dobrych decyzji. 

Warsztat 4:  ODZYSKAJ SWÓJ CZAS. Jak mieć więcej czasu, by realizować swoje plany. O zarządzaniu czasem i odzyskiwaniu godzin, które znikają bezpowrotnie.

Warsztat 5:  STORYTELLING W AUTOPREZENTACJI, czyli jak dobrze się zaprezentować bez przechwałek.

Nasi uczniowie licznie uczestniczyli w warsztatach – 28 osób zyskało nowe umiejętności i doświadczenia. Dziękujemy Joannie Dudek-Ławeckiej, która zaprosiła baczyńszczaków na spotkanie.

 Liczymy na to, że znów często będziemy gościć w murach Collegium Bobolanum. Cieszymy się, że jesteśmy tam zawsze mile widziani.

                                                                                   Ewa Żmudzka

 

 

Czcionka
Kontrast