(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Tradycją naszej szkoły jest współpraca ze Społecznym Komitetem Opieki nad Grobami Poległych Żołnierzy Batalionów „Zośka” i „Parasol”. Dlaczego te dwa bataliony? Ponieważ do nich należał patron Zespołu Szkół w Tłuszczu Krzysztof Kamil Baczyński.

Jako placówka edukująca i wychowująca młode pokolenia stawiamy sobie za cel krzewienie wartości patriotycznych wśród młodzieży. Staramy się wraz z uczniami angażować w działania, które służą podtrzymywaniu pamięci o bohaterach, którzy walczyli o naszą wolność.

Po raz kolejny zatem 1 listopada pojawiliśmy się na Powązkach Wojskowych, by oddać hołd K.K.Baczyńskiemu i innym żołnierzom Armii Krajowej, którzy walczyli i ginęli podczas okupacji czy podczas Powstania Warszawskiego. Poza tym wspólnie z Komitetem kwestowaliśmy wśród odwiedzających Powązki Wojskowe. Celem kwesty było zbieranie funduszy na renowację brzozowych krzyży na kwaterze „Zośki”. Baczyńszczacy nie tylko złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Krzysztofa i Barbary Baczyńskich, nie tylko zbierali pieniądze, ale również sprzątnęli całą kwaterę ze zniczy, które już się wypaliły.

Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy 1TTK: Mai Kurek, Zuzannie Ignatowskiej, Dominikowi Adameczkowi i Szymonowi Kądzieli, którzy wspólnie z nauczycielką języka polskiego – Ewą Żmudzką poświęcili swój czas, by zyskać nową wiedzę o patronie i pokoleniu Kolumbów oraz kwestować w szczytnym celu.

                                                                                Ewa Żmudzka

 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 

 

Czcionka
Kontrast