(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Samorząd Uczniowski naszej szkoły włącza się w ogólnopolską XXIV już edycję „Góry Grosza”, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dzieci, w szczególności dla dzieci wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym np. w rodzinach zastępczych.

Tradycyjnie od lat akcja polega na zbiórce monet (od 1 gr do 5 zł) i rozpoczęła się w całym kraju 1 listopada. W naszej szkole trwać będzie do dnia 29 lutego przyszłego roku. W ramach tego wyzwania odbędzie się konkurs międzyklasowy na największą ilość groszy zebraną przez daną klasę. Do włączenia się do akcji zachęcamy też nauczycieli i pozostałych pracowników naszej szkoły.

W zeszłorocznej edycji GÓRY GROSZA Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Tłuszczu zebrał 41,2 kg monet o wartości 338 140 groszy, a zwycięskie klasy 4TFg i 4TMg w nagrodę za rekordowy wynik otrzymały wspaniały upominek ufundowany przez Radę Rodziców, w postaci wyjścia na pizzę.

Coroczny udział w tej akcji pokazuje, że jesteśmy wrażliwi i nieobojętni na los innych, że potrafimy się zjednoczyć w imię wspólnego celu i razem przyczyniamy się do poprawy sytuacji dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Sukces akcji to przede wszystkim Nasz sukces.

Organizatorem dwudziestej czwartej edycji akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, które dzięki dotychczasowym zbiórkom zorganizowało:

  • Programy stypendialne dla ponad 100 dzieci, dzięki nim wyrównujemy szanse edukacyjne i rozwijamy pasje.
  • Akcję Ubrania od serca, która obdarowała ponad 1500 dzieci voucherami do sklepu odzieżowego, dla wielu z nich to był pierwszy raz, kiedy mogły samodzielnie zdecydować o zakupie ubrań.
  • Wsparcie psychologiczne, warsztaty, konsultacje i terapie dla dzieci i opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu. Pomogły ponad 1000 dzieci.
  • Całodobową, specjalistyczną opiekę dla ponad 100 dzieci w Domach dla Dzieci w Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie.

Dorzucając monetę na Górę Grosza, przekazujemy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Czy zgadniecie ile udało się zebrać pieniędzy w dotychczasowych edycjach?

 – ponad 48 000 000 Zł!

Zachęcamy do odwiedzenia strony:

https://towarzystwonaszdom.pl

ZBIERAJMY RAZEM GROSZE!

Samorząd Uczniowski

 

Czcionka
Kontrast