(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Tak, tak, nie ma tu mowy o pomyłce. W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu dla potrzeb przedstawienia „Boże Narodzenie w poezji i pieśni” powstało piernikowe miasteczko. Urocze domki z lukrowanymi oknami, dachami i ozdobami stanęły w różnych miejscach: jedne na górkach, inne w dolinach. Powstał więc prawdziwie świąteczny krajobraz. Nie zabrakło choinek, zabawnych reniferów czy bałwanków. A to wszystko za sprawą Moniki Oknińskiej – nauczycielki plastyki, klas pierwszych – wykonawców domków i starszych baczyńszczaków, którzy pomagali nadać miasteczku ostateczny, bajkowy wygląd. I właśnie w tym urokliwym otoczeniu goście zaproszeni, nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi i młodzież spotkali się na szkolnej Wigilii.  

Spotkanie w Zespole Szkół w Tłuszczu rozpoczęła Dyrektor Anna Białek – Kowalska. Skierowała piękne, ciepłe słowa do całej społeczności. Następnie przedstawiła zaproszonych gości i poprosiła Przewodniczącego Komisja Edukacji, Sportu i Turystyki w Powiecie Wołomińskim Roberta Szydlika, by wręczył Stypendia „Talent” aktualnym uczniom naszej szkoły oraz absolwentom, którzy spełnili kryteria stypendialne w ubiegłym roku szkolnym. Przewodniczący złożył również społeczności szkolnej najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. I po tej oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna.

W świątecznym programie pojawiły się wiersze o tematyce bożonarodzeniowej, kolędy i pastorałki. Były takie, które każdy zna, jak „Cicha noc” czy „Tryumfy Króla Niebieskiego”, ale zdecydowana większość to nowości wcześniej niewykonywane. Wystąpili: Kinga Kwiatkowska 5tf, Emilia Sosnowska 3lo, Maria Boratyńska 1lo, Daria Tryc 1lo, Magdalena Rydzewska 1lo, Patrycja Dudek 1lo, Ewelina Rudnik 1ttk, Paulina Wróbel 2ttk, Justyna Wróbel 2lo, Maja Szymczyk 3tf, Klaudia Pietrzak 3tf, Daria Olszewska 3lo, Maja Kurek 1ttk, Zuzanna Ignatowska 1ttk, Dawid Grabski 1ttk, Jan Górecki 1ttk, Damian Woźniak 1ttk, Michał Tlaga 1ttk, Maria Bernatek 1ttk, Wiktoria Gacparska 1lo, Ewelina Kur 1lo, Wiktoria Kaczmarska 5ttk, Aleksandra Jeziorska 5ttk, Karol Dzwonkowska 1ttk, Julia Lewandowska 2lo, Maja Białek 2lo, Natalia Chmielewska 2lo, Damian Sasin 5tm. Nad całością czuwały Ewa Sobolewska i Ewa Żmudzka. Bardzo cieszy fakt, że wśród artystów u boku znanych nam już recytatorów czy solistów pojawiło się dużo uczniów klas pierwszych. Jeszcze wiele przygód i wyzwań artystycznych przed nami!

Po życzeniach Dyrektor Anny Białek – Kowalskiej uczestnicy uroczystości łamali się opłatkiem, robili pamiątkowe zdjęcia a w końcu zasiedli do wigilijnej wieczerzy. Niech wszystkim cicha noc, w której na świat przychodzi Boży Syn, przyniesie pokój……

                                                                                 Ewa Żmudzka

Czcionka
Kontrast