(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Jeśli za oknem deszcz a jesienna  pogoda nie zachęca Was do aktywności na powietrzu, to zapraszamy wszystkich dorosłych, dzieci i młodzież do hali sportowej Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu na listopadowe spotkania  „ Z rakietką po zdrowie – badminton dla dzieci”

Badminton jest świetnym sposobem na uzyskanie wielu zdrowotnych korzyści. Regularna gra poprawia metabolizm a do tego rozwija koordynację ruchową, korzystnie wpływa na krążenie, dzięki czemu też dostarczamy więcej tlenu do swoich komórek, co skutkuje większym zasobem energii. Dlatego badminton uznawany jest za jedno z lepszych ćwiczeń aerobowych i może być świetnym dodatkiem na przykład do treningu cardio dla osób, które regularnie odwiedzają siłownię. Ponadto gra w badmintona wzmacnia i kształtuje mięśnie nóg, brzucha, grzbietu, ramion i pleców, poprawia refleks i koncentrację.

Sobotnie, nieodpłatne zajęcia prowadzone są przez Wojciecha Żbikowskiego – trenera, który z pasją oddaje się tej dyscyplinie sportu. Pan Wojtek prowadzi również regularne treningi z dziećmi i młodzieżą w każdy czwartek w hali sportowej naszej szkoły.

Najbliższe spotkanie z badmintonem dla wszystkich chętnych odbędzie się w sobotę  18 listopada 2023r. w godzinach 10.00 – 14.00. By Was zachęcić do gry w badmintona, prezentujemy kilka zdjęć z zajęć, które odbyły się 4 listopada. Wszyscy chętni mogli się wtedy zmierzyć z ubiegłorocznym mistrzem Polski w tej dyscyplinie – Adrianem Kocem (na zdjęciu).

Zapraszamy!

                                                                                            Elżbieta Ołdak

 

 

Czcionka
Kontrast