(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Akcja krwiodawcza to w Zespole Szkól im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu nic nowego. Od kilku lat systematycznie współpracujemy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Przez wiele lat dwa razy w ciągu roku gościliśmy ambulans, w którym można było oddać tak bardzo potrzebną do ratowania ludzkiego życia krew. Pandemia przerwała te działania, ale obecnie wracamy do naszej chlubnej tradycji.

Tym razem akcja odbyła się 28 lutego 2023r. Wzięli w niej udział mieszkańcy Tłuszcza i okolic, uczniowie naszej szkoły oraz jej absolwenci. Trzeba przyznać, że mieliśmy niemałe obawy co do efektów akcji – pomimo że wiele osób było chętnych do oddania krwi, cześć okazała się do tego niezdolna ze względu na określone schorzenia, niską wagę, przeziębienia, przyjmowane leki. Mimo to udało się pozyskać 6,5l krwi!

Kolejna akcja pewnie jesienią. Do tego czasu zarówno ci, którzy oddawali krew, będą mogli uczynić to po raz kolejny, jak i ci, którzy obecnie zostali zdyskwalifikowani ze względu na chorobę, zdążą się wykurować. Pamiętajcie, wasza krew to dar, który komuś uratuje życie. Czyż to nie wspaniałe?

Ewa Żmudzka

Czcionka
Kontrast