(29) 777-42-00 zsztluszcz@poczta.onet.pl

Od 6 lat w okolicach mikołajek w Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego odbywa się Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej Dziewcząt. Jest on przewidziany dla drużyn ze szkół podstawowych oraz dla teamu gospodarzy.

4 grudnia 2019r. w gościnne progi Zespołu Szkół w Tłuszczu zawitały reprezentacje: Zespołu Szkół Podstawowych w Urlach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, Szkoły Podstawowej w Klembowie, Szkoły Podstawowej w Stryjkach i Zespołu Szkół w Mokrej Wsi. Powitali ich wolontariusze w strojach mikołajków, śnieżynek, reniferów, ponieważ społeczności baczyńszczaków bardzo zależało na tym, by turniej nie tylko był rywalizacją sportową, ale również formą wspólnej zabawy, czasem nawiązywania nowych znajomości i budowania relacji a to wszystko miało mieć piękną, świąteczną aurę.

Imprezę poprowadził jak zawsze niezastąpiony nauczyciel wychowania fizycznego Marek Pietrzak. Pomimo iż turniej miał być zabawą, to duch rywalizacji towarzyszył zawodniczkom na każdym kroku – żadna piłka nie była stracona, o każdą toczyła się zacięta walka. Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

  • I miejsce – Zespół Szkół Podstawowych w Urlach
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu
  • III miejsce – Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu

Oprócz rywalizacji zespołowej zawodnicy walczyli o jak najlepsze zaprezentowanie swoich umiejętności, ponieważ przewidziano nagrody indywidualne. I tak: najlepszym bramkarzem została Aleksandra Janicka z Zespołu Szkół w Tłuszczu, najlepszym strzelcem – Natalia Wojciechowska ze Szkoły Podstawowej w Stryjkach i najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Klaudię Miszczuk z Zespołu Szkół Podstawowych w Urlach. Dodatkową nagrodą było wyróżnienie za ambicję i wolę walki – tą nadzieją footbolu Tłuszcza i okolic została Kinga Szymańska z Mokrej Wsi. Uczestnikom rozgrywek nagrody wręczyli: Wiceprezes LGD Równiny Wołomińskiej Beata Trojanek, Wicedyrektor Zespołu Szkół w Tłuszczu Anna Białek – Kowalska, Skarbnik Stowarzyszenia „Pomóż dzieciom” Waldemar Wojtyra i organizator imprezy Marek Pietrzak.

To święto sportu i dobrej zabawy nie odbyłoby się bez zaangażowania  kilku instytucji, którym składamy serdeczne podziękowania, gdyż zawsze chętnie wspierają nasze działania. A są to:

  • Starostwo Powiatowe w Wołominie (poczęstunek i słodycze dla uczestników),
  • LGD Równina Wołomińska (puchary i medale dla zawodników),
  • Stowarzyszenie „Pomóż dzieciom” (gadżety dla sportowców),
  • Rada Główna Ludowe Zespoły Sportowe (nagrody indywidualne).

Serdecznie dziękujemy szkołom, które zechciały wziąć udział w naszym VI Mikołajkowym Turnieju Piłki Halowej Dziewcząt, a zwłaszcza opiekunom i uczniom za ich zaangażowanie i piękne współzawodnictwo. Wierzymy, że dobrze się u nas czuliście i spodobała Wam się niespodzianka w postaci wspólnie odtańczonej belgijki i kowbojki. Zapraszamy za rok!!!!!!

Czcionka
Kontrast