Artykuły

Nowy rok szkolny czas zacząć!

Tradycyjnie to 1 dzień września uchodzi za moment kojarzony z rozpoczęciem roku szkolnego. Tym razem jednak kalendarz okazał się łaskawy i inauguracja nastąpiła 3 września 2018r. W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego rok szkolny 2018/2019 rozpoczęło 380 uczniów.

W poniedziałkowy poranek pierwszym elementem inauguracji roku szkolnego i katechetycznego była Msza św. celebrowana przez ksa Wiesława Mrozińskiego. Następną część uroczystości rozpoczęliśmy od wspomnienia zmarłego w czasie wakacji Dyrektora Adama Franczuka. Odszedł nie tylko wspaniały dyrektor, ale przede wszystkim nauczyciel i przyjaciel. Oddaliśmy mu hołd minutą ciszy, ale w naszej pamięci ta minuta będzie trwać o wiele dłużej. Tak trudno pogodzić się, gdy odchodzą ludzie pełni pasji, zaangażowania, dla których szkoła i uczeń stały zawsze na pierwszym miejscu. Niestety, rzeczywistość nie znosi próżni, życie toczy się dalej i kolejny rok szkolny znów się rozpoczął, choć już bez śp. Adama Franczuka.
Nauczycieli i uczniów, członka Rady Powiatu Wołomińskiego Mariusza Dembińskiego oraz rodziców powitała Dyrektor Grażyna Marszał. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów, życząc im, by dobrze się czuli w szkole i odnosili jak najwięcej sukcesów. Pani Dyrektor przedstawiła kadrę kierowniczą, pedagoga i psychologa oraz wychowawców klas pierwszych. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami.
Następnego dnia powolutku trzeba było wejść w szkolną rzeczywistość – wprawdzie na początku zwykle jest zapoznanie z kryteriami oceniania, programami, podręcznikami itp., niemniej jednak to już lekcje. Wieczorem zaś na Konarach odbyła się uroczystość upamiętniająca 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W leśnej scenerii Mszę św. koncelebrowali ks. Dariusz Skwarski z Parafii pw. Przemienienia Pańskiego oraz ks. Piotr Ejsmont z Parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Następnie głos zabrał Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, po czym Apel Poległych odczytał Andrzej Kruk.
Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu reprezentował poczet sztandarowy, dyrekcja, nauczyciele oraz liczna reprezentacja młodzieży. Złożyliśmy kwiaty przy pomniku i oddaliśmy hołd tym, którzy nie szczędzili swego życia, zdrowia i mienia w walce z niemieckim najeźdźcą. Wyrażaliśmy także wdzięczność, że dziś możemy żyć w wolnym kraju. Wiemy jednak, że kultywowanie pamięci to nasz obowiązek i honor.
Na zakończenie zebrani wysłuchali krótkiego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Wojciecha Bardowskiego.


                                                                                    Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2020_21.pdf

August 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top