Budowa parku rekreacyjnego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół w Tłuszczu otrzymał dofinansowanie w wysokości 285 061,00 PLN na operację pod nazwą „Stacja Tłuszcz – budowa parku rekreacyjnego przy Zespole Szkół w Tłuszczu” (umowa o przyznanie pomocy Nr 01334-6935-UM0712427/19 zawarta z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie).

Na terenie szkoły  powstanie  ogólnodostępny publiczny park rekreacji i wypoczynku, który będzie służył mieszkańcom, społeczności szkolnej oraz turystom odwiedzającym nasz powiat. Promował on będzie lokalne dziedzictwo historyczne, do których należy tradycja kolejnictwa w Tłuszczu.

Zakres operacji  obejmuje budowę: boiska do gry w piłkę plażową, wiaty turystycznej, ciągów komunikacyjnych i nawierzchni bezpiecznych, siłowni zewnętrznej i placu zabaw. Dla całego terenu pełniącego funkcje rekreacyjne i turystyczne została zaplanowana budowa ogrodzenia. Park wyposażony będzie w: stację naprawy rowerów, ławki parkowe, stojaki na rowery, hamaki, kosze na śmieci oraz w tablicę informacyjną.

W realizację operacji od początku zaangażowany jest Powiat Wołomiński (bez wsparcia organizacyjnego, merytorycznego i kadrowego Powiatu, idea budowy infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej przy Zespole Szkół w Tłuszczu nie powstałaby) oraz Zespół Szkół w Tłuszczu. Dzięki współpracy Uczniowskiego Klubu Sportowego z tymi Partnerami osiągnięty zostanie cel operacji jakim jest poprawa jakości życia mieszkańców i  rozwój lokalnej turystyki poprzez wybudowanie infrastruktury rekreacyjnej.

Wybudowanie i oddanie do użytkowania Parku „Stacja Tłuszcz” planowane jest na wrzesień 2020 roku.

 

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2020_21.pdf

December 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top