„I walczył z nim aż do wschodu słońca…” – bożonarodzeniowe świętowanie

Jest taki czas, zupełnie niezwykły, w którym na drugi plan schodzą waśnie, spory, pretensje. Jest taki czas, kiedy otwieramy szeroko serca, kiedy dostrzegamy potrzebujących wokół siebie, kiedy jesteśmy wrażliwsi, jakby lepsi. To czas Bożego Narodzenia. W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu to także szczególny okres. Szkoła pachnie wigilijnymi potrawami, pojawiają się świąteczne ozdoby, rozbrzmiewają dźwięki kolęd a pierwszoklasiści przygotowują jasełka.

Ta tradycja pieczołowicie jest kultywowana od wielu lat. Tegoroczne jasełka przygotowały Ewa Sobolewska i Ewa Żmudzka wraz z młodzieżą z klas pierwszych oraz przy wsparciu starszych uczniów z klas 3tuf i 4tm. Uroczystość, która odbyła się 20 grudnia 2019r., rozpoczęła Dyrektor Grażyna Marszał. Powitała gości: Wicestarostę Wołomińskiego Roberta Szydlika, Radnego Powiatu Wołomińskiego Piotra Borczyńskiego, Proboszcza Parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich Jacka Turka oraz złożyła życzenia bożonarodzeniowe nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym szkoły, rodzicom i uczniom.

Następnie Wicestarosta Wołomiński Robert Szydlik, radny Piotr Borczyński oraz Dyrektor Grażyna Marszał wręczyli 20 uczniom z naszej szkoły z klas liceum ogólnokształcącego oraz technikum Stypendia Starosty Wołomińskiego „Talent”. Przypomniano także, że dwoje spośród nagrodzonych otrzymało już Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Byli to Aleksandra Ślesik z kl. 4tuf i Szymon Przybysz z kl. 3o.

Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie nagród za konkursy o tematyce bożonarodzeniowej. W konkursie z języka niemieckiego „Adventskranz – Adventskalender” docenieni zostali szczególnie następujący uczniowie:

Kalendarze:

I miejsce – Klaudia Kaczyńska kl. 4tuf

II miejsce – Wiktoria Piekut 1LO

III miejsce – Natalia Nowakowska 3tuf

Wieńce:

I miejsce – Jan Denoch 1tm

II miejsce – Karolina Szymańska 3LO

III miejsce – Łukasz Ludwiniak 4ttk

Dyrektor Marszał podziękowała również nauczycielom Leszkowi Kosińskiemu i Robertowi Duszyńskiemu oraz klasom 2tm i 1mg, którzy na warsztatach szkolnych wykonali pomysłowe, metalowe choinki zdobiące front sceny. Równie gorące wyrazy uznania trafiły do Anety Harasim i chłopców z klas 3ttk i 3tm, którzy ze sklejki wykonali białe choinki widniejące w głębi sali.

Kolejny konkurs tym razem  na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową z motywem rosyjskim zakończył się następująco:

I miejsce – Wiktoria Najgrodzka 1LOg

II miejsce – Dawid Gierak 1ttk

III miejsce – Aleksandra Rowicka 1tufg

Dyrektor Marszał podziękowała wszystkim wolontariuszom z Zespołu Szkół w Tłuszczu – nauczycielom i uczniom, którzy brali udział w różnych akcjach wolontaryjnych związanych z Bożym Narodzeniem: „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, akcja sprzedaży kartek bożonarodzeniowych,  „Mikołajki z PKO BP”, „Szlachetna paczka”.

I w końcu nastąpiło to, na co wszyscy czekali najbardziej, czyli jasełka. W tym roku przedstawiane wypadki rozgrywały się w rzeczywistości współczesnej. Główny bohater – Jakub – to młody człowiek, który dawno zapomniał, że istotą świąt nie jest jedzenie, choinka i migające świecidełka, ale narodziny Chrystusa – Syna Bożego. Dopiero przypadkowe spotkanie z aniołami pozwala mu wrócić do przeszłości, zobaczyć błędy, jakie popełnił, ale i doświadczyć miłości Boga, który cieszy się, że Jego marnotrawny syn wraca do Ojca. W przedstawieniu wystąpili: z kl. 1log – Eryk Piekut i Patrycja Sokołowska, z kl. 1lo – Wiktoria Górczak, z kl. 1tmg – Jakub Kur, Norbert Chludziński i Konrad Świerczewski, z kl. 1tfg – Aleksandra Rowicka, z kl. 1tf – Maja Matuszewska, Natalia Gawrońska, Kinga Kwiatkowska, Julia Główka, Aleksandra Antczak i Oliwia Górczak, z kl. 1tm – Jan Denoch, Sebastian Osiński, Maciej Dobrzycki, Jakub Wojdyna, z kl. 4tm – Hubert Panasiewicz, z kl. 3tuf – Karolina Dębkowska, Oliwia Jakubisiak, Agnieszka Łasica, Kaja Przyborowska, Agnieszka Rzempołuch, Agata Król. Na zakończenie Dyrektor Marszał podziękowała artystom, opiekunom i osobom odpowiedzialnym za dekorację, czyli Elżbiecie Ołdak, Arturowi Franczukowi i Anecie Harasim.

Ostatnim elementem spotkania wigilijnego było dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i wspólne celebrowanie atmosfery świątecznej.

                                                                             Ewa Żmudzka

 

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

April 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top