Znów pomagamy przetrwać zimę

Grudzień to czas, kiedy wspominamy narodziny Jezusa Chrystusa, cieszymy się wspólnym kolędowaniem, radujemy oczy pięknymi kolorami świecidełek, spełniamy wzajemnie marzenia, ofiarowując najbliższym prezenty. Ale taki radosny nastrój nie jest niestety obecny w każdym domu. Zdarza się, że zamiast uśmiechu są łzy, zamiast wielu pysznych potraw pusty stół, zamiast bliskości pustka i obcość. Dlatego też od lat bierzemy udział w akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, by choć w sferze materialnej pomóc tym, którzy cierpią niedostatek.

W dniach 23 - 24 listopada, 30 listopada i 7 grudnia w godzinach 9-20 oraz w dniach 25 - 29 listopada i 6 grudnia w godzinach 16-20 wolontariusze z Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu z uśmiechami na twarzach zachęcali mieszkańców Tłuszcza i okolic do przekazania produktów o dłuższym terminie przydatności do spożycia, przyborów szkolnych, chemii gospodarstwa domowego na rzecz potrzebujących. To wspaniałe, że potrafimy być tak hojni i dzielić się tym, co mamy. Nasi kwestujący zebrali ok. 1200 kg artykułów spożywczych i ok. 15 kg środków higieniczno - kosmetycznych. Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom oraz właścicielom sklepów, którzy umożliwili nam prowadzenie zbiórki. A byli to:

MINI - MARKET MAGDALENKA „GROSZEK”,

PPHU DELIKATESY LASKOWSKI,

MARKET API,

BIEDRONKA,

PHU TOPAZ,

PHU TOPAZ EXPRESS

Oczywiście akcja nie odbyłaby się, gdyby nie nasi wspaniali wolontariusze. W tym roku zaangażowało się aż 75 osób. Baczyńszczacy kwestowali, przewozili zebrane produkty do szkoły, segregowali, przygotowywali zestawy prezentowe. A efekt tych działań jest wspaniały - 65 paczek każda po około 15 kg trafiło do potrzebujących wsparcia rodzin naszych uczniów. Pozostałe produkty zostały przekazane do domów dziecka za pośrednictwem Stowarzyszenia  "Pomóż dzieciom" z Klembowa. Słowa uznania za poświęcony czas i pracę również należą się nauczycielom, którzy nad akcją czuwali, opiekowali się wolontariuszami itp. Dziękujemy nauczycielowi jęz. angielskiego – Annie Wawrze, psychologowi – Dorocie Walaśkiewicz i nauczycielowi religii – Henryce Sternickiej. Dobro powraca! To niby slogan, ale absolutnie jego treść jest prawdziwa i ciągle aktualna.

Już za kilkanaście dni rozbłyśnie pierwsza gwiazdka. Wierzymy, że zaangażowanie włożone w pozyskanie produktów i przygotowanie paczek będzie miało realne efekty: ktoś się uśmiechnie, ktoś wzruszy, ktoś westchnie z dziękczynieniem do Boga za tych, którzy nie szczędzili swego serca, czasu i pracy, by ten świat wokół nas był odrobinę lepszy….

  • 01
  • 02
  • 03

                                                                              Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

April 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top