Biegnij charytatywnie!

Pomagać można na wiele sposobów np.: finansowo, poprzez wykonanie określonych prac na rzecz potrzebującej osoby, przekazując odzież, środki czystości czy żywność. Bardzo wartościowym pomysłem, który praktykują duże firmy, jest podejmowanie określonego działania dla upamiętnienia np. jakiegoś wydarzenia historycznego, gdzie wykonanie działań przelicza się na pieniądze i przekazuje je wskazanym instytucjom czy osobom. Tak też zadziało się w przypadku Banku PKO BP. Instytucja zorganizowała V PKO Bieg Charytatywny, który miał upamiętnić 100-lecie istnienia Banku PKO BP.

Bieg odbył się 14 września 2019r. jednocześnie na 12 stadionach z bieżnią lekkoatletyczną o nawierzchni tartanowej. Lokalizacja stadionów, na których przeprowadzona została akcja: Białystok, Bydgoszcz, Koszalin, Kraków, Lidzbark Warmiński, Lublin, Łódź, Poznań, Ruda Śląska, Słupsk, Warszawa, Wrocław. Aktywność biegaczy biorących udział w Biegu została przeliczona na złotówki, a uzyskana w ten sposób kwota przekazana będzie przez Fundację PKO Banku Polskiego na cel charytatywny imprezy, czyli wsparcie dzieci z Domów Dziecka w zakresie edukacji w 12 województwach, w których odbył się Bieg. Kwota, którą Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny, wynosi minimalnie 50 tys. zł na każdą lokalizację, a jej ostateczna wysokość uzależniona będzie od liczby pokonanych przez drużyny okrążeń. W biegu brały udział 5-osobowe drużyny. Baczyńszczacy to wrażliwi, młodzi ludzie, więc również wystawili sztafetę, ale żeby było jeszcze szlachetniej, zaprosiliśmy do jej współtworzenia Dom Dziecka w Równem. Swoje umiejętności biegowe zaprezentowali: Kacper Suchenek z klasy 2TTK, Patryk Nowak z klasy 2aW oraz Paweł Szymaniak z klasy 1bW. Pozostała dwójka uczestników sztafety byli to wychowankowie Domu Dziecka w Równem.

Oprócz uczestników biegu w imprezie wzięło udział około 20 wolontariuszy z Zespołu Szkół w Tłuszczu, którzy nie szczędzili sił, by jak najgłośniej i najatrakcyjniej dopingować przede wszystkim swoją sztafetę, ale również innych zawodników, bo przecież wszyscy walczyli o osiągnięcie tego samego celu: zebranie jak największej sumy pieniędzy dla wychowanków domów dziecka, placówek opiekuńczych itp. na zajęcia dodatkowe rozwijające różnorodne pasje i zainteresowania. Nasi wolontariusze  byli wyposażeni w trąbki, gitarę, balony i oczywiście wyróżniały ich koszulki z logo naszej szkoły.

Każda sztafeta miała za zadanie pokonać jak najwięcej okrążeń w czasie 1 godziny. Drużyna złożona z uczniów Zespołu Szkół w Tłuszczu i wychowanków Domu Dziecka w Równem okrążyła stadion 41 razy. Najlepsi uzyskali wynik 55 razy. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Pamiętajcie, dobro powraca! W najmniej spodziewanym momencie ktoś tobie poda pomocną dłoń, podtrzyma na duchu, wesprze. Ważne, by w życiu nie przeliczać wszystkiego tylko w ten sposób, czy wykonawszy jakieś działanie, od razu mam z niego wymierne korzyści. Czasem największą nagrodą jest czyjś uśmiech, wzruszenie w głosie, gdy mówi „dziękuję”, zamglone łzami spojrzenie…. Warto pomagać!

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

                                                                                            Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

August 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:



Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:



Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top