Więc chodź, pomaluj mój świat! – Święto Edukacji Narodowej

Nigdy na to nie patrzyłam w taki sposób, ale coś w tym jest! Słowa piosenki „Chodź, pomaluj mój świat” śpiewanej przez zespół „2 plus 1” rzeczywiście można odnieść do pracy nauczyciela. Gdy przekazujemy uczniowi wiedzę, odkrywamy przed nim nowe światy, pozwalamy poznać ich kolory, smaki, dźwięki, pozwalamy poznać zasady rządzące w świecie, zachwycamy się kulturą i sztuką, zgłębiamy tajemnice przyrody.

 

Więc chodź, pomaluj mi życie,
Niech świat mój się zarumieni,
Niechaj zalśni w pełnym słońcu,
Kolorami całej ziemi.

Nauczyciele starają się przekazać swoim uczniom jak najwięcej, ale oczywiście ta poznawcza podróż może być piękna, jeśli młody człowiek da się porwać zapałowi pedagoga. Toteż Święto Edukacji Narodowej zwyczajowo nazywane Dniem Nauczyciela tak naprawdę jest świętem i ucznia, i nauczyciela, bo jeden nie może istnieć bez drugiego.

A skąd rozważania o piosence? Otwierała ona bowiem program artystyczny zaprezentowany w Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu podczas uroczystości Święta Edukacji Narodowej, która odbyła się 14 października 2019r. Na początku głos zabrała Dyrektor Grażyna Marszał i wspomniała w swym przemówieniu postać patrona szkoły K.K.Baczyńskiego – człowieka, który żył w trudnych czasach wojny a dla ojczyzny nie wahał się poświęcić nawet życia. Zachęciła, by młodzież wzorowała się na tym poecie – żołnierzu. Słowa o patronie szczególnie były skierowane do młodzieży z klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie. W ten sposób stali się pełnoprawnymi baczyńszczakami. Przysięga to jednak nie tylko wypowiedziane słowa, ale to realne zobowiązanie. Dlatego, baczyńszczacy, pamiętajcie o tym, do czego zobowiązaliście się podczas ślubowania.

W dalszej części uroczystości Dyrektor Marszał wręczyła nagrody dla nauczycieli szczególnie wyróżniających się w swojej pracy. A byli to: Anna Białek – Kowalska, Jarosław Czuba, Ewa Żmudzka, Renata Miszczuk, Ewa Sobolewska, Magdalena Sulich, Monika Oknińska, Henryka Sternicka, Lidia Kania – Kuźma, Elżbieta Ołdak, Małgorzata Zdunek – Urbańska, Aneta Harasim, Jolanta Szulim, Urszula Ostrowska. Nagrody trafiły również do pracowników obsługi.

Na zakończenie młodzież przygotowana przez Katarzynę Pergoł – nauczyciela j.polskiego i Ewę Sobolewską – nauczyciela j.rosyjskiego zaprezentowała program artystyczny. Było troszkę na poważnie i troszkę z humorem a wszystko przesycone piękną muzyką i piosenkami. Dekoracją zajęły się Joanna Piotrowska – nauczyciel matematyki i Patrycja Mędrzycka – nauczyciel j.angielskiego. Na zakończenie nauczyciele zostali obdarowani pięknymi kwiatami a Aleksandra Ślesik – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zaprosiła kadrę na słodki poczęstunek.

Nie zabrakło indywidualnych życzeń, podziękowań od klas, zdjęć. Święto Edukacji Narodowej to czas, kiedy naprawdę czujemy, że jesteśmy sobie potrzebni, że lubimy się nawzajem, że szkoła nie jest złem koniecznym a raczej szansą na osiągnięcie życiowego sukcesu i nawiązanie ważnych, przyjacielskich relacji. Najlepiej widzą to absolwenci – dziękujemy Wam za wszystkie wyrazy sympatii, podziękowania, odwiedziny. Jesteście zawsze mile widziani!

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12

                                                                                     Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

May 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top