80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Wrzesień w historii Polski to miesiąc szczególny. Bez wątpienia kojarzy się z wybuchem II wojny światowej i agresją Niemiec na Polskę. Każdego roku wspominamy te tragiczne wydarzenia przede wszystkim, by oddać hołd tym, którzy walczyli w obronie ojczyzny, ale również po to, by traktować je jako przestrogę, bo wolność nie jest dana raz na zawsze i nieustannie trzeba jej strzec.

3 września 2019r. w Konarach spotkali się wszyscy ci, dla których pamięć o wydarzeniach 1939r. jest ważna, m.in. władze Tłuszcza z Burmistrzem Pawłem Bednarczykiem, władze powiatu wołomińskiego z Wicestarostą Robertem Szydlikiem, radni powiatowi i gminni, delegacje szkół i straży pożarnych z pocztami sztandarowymi, mieszkańcy Tłuszcza i okolic. Uroczystość upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęła się od Mszy świętej koncelebrowanej przez Dziekana Dekanatu Tłuszcz ksa Dariusza Skwarskiego oraz Proboszcza Parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich Jacka Turka. Następnie Andrzej Kruk odczytał Apel Poległych. W dalszej kolejności głos zabrali Burmistrz Paweł Bednarczyk oraz Wicestarosta Robert Szydlik. Szczególnie podniosłym momentem jak zawsze było składanie kwiatów pod pomnikiem w Konarach. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele: Anna Białek – Kowalska, Jarosław Czuba, Hanna Dąbrowska, Artur Franczuk, Renata Miszczuk, Elżbieta Banaszek – Baran, Ewa Żmudzka oraz uczniowie: Aleksandra Ślesik, Damian Sakowski, Marcel Marczak, Ewelina Podwysocka, Patrycja Myszkowska, Oliwia Sadowska.

Na zakończenie doświadczaliśmy niezwykłego nastroju: dźwięki piosenek śpiewanych przez harcerzy rozbrzmiewały w leśnej ciszy, wokoło stały drzewa, które być może były świadkami wydarzeń sprzed 80 lat, słońce chyliło się ku zachodowi…. Jakimiż szczęściarzami jesteśmy, że żyjemy w pokoju…..

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

May 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top