Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!

Jakże szybko minął czas wakacyjnego wypoczynku! Z pewnością wielu powie: zbyt szybko! Trzeba wrócić do szkolnej rzeczywistości i choć na początku może być to pewna trudność, choćby ze względu na konieczność wczesnego wstawania, to ostatecznie codzienne spotkania z kolegami i koleżankami niwelują te niewygody.

W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się 2 września 2019r. już o godz. 7.45. Na początek nauczycieli, rodziców i uczniów powitała Dyrektor Grażyna Marszał. Szczególnie miłym akcentem była obecność gości: Wicestarosty Wołomińskiego Roberta Szydlika, radnego powiatu wołomińskiego Piotra Borczyńskiego oraz Proboszcza Parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich ksa Jacka Turka. W swoim wystąpieniu Dyrektor szkoły porównała rok szkolny do zawodów sportowych: omówiła zasady rywalizacji, przedstawiła nauczycieli – trenerów, zaprezentowała system nagród i kar. Życzyła wszystkim ukończenia zawodów z jak najwyższą lokatą. Następnie głos zabrał przedstawiciel organu prowadzącego szkołę Wicestarosta R.Szydlik. Pogratulował perfekcyjnego przygotowania placówki do nowego roku szkolnego i życzył zarówno uczniom, jak i nauczycielom wiele cierpliwości i wytrwałości we wzajemnych relacjach.

Następnym elementem uroczystości była Msza Święta odprawiona przez ksa Wiesława Mrozińskiego. Na zakończenie uczestnicy nabożeństwa zostali pobłogosławieni na nowy rok szkolny relikwiami Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Ostatnim elementem dnia inauguracji roku szkolnego było spotkanie klas z wychowawcami, którzy omówili kalendarz roku szkolnego i kalendarz uroczystości, zwrócili uwagę na kwestie bezpieczeństwa w szkole oraz w drodze do i ze szkoły, zapoznali z ważnymi zapisami Statutu szkoły.

Jeszcze kilka godzin odpoczynku i 3 września trzeba znów zasiąść w szkolnych ławkach. Niech to będzie dobry rok!

                                                                                  Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

May 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top