XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji K.K. Baczyńskiego

XVI  POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI K.K.BACZYŃSKIEGO - Tłuszcz’2020

Cele konkursu:

  • popularyzacja poezji K.K.Baczyńskiego i innych twórców pokolenia Kolumbów
  • krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa, poświęcenia
  • rozwijanie współpracy pomiędzy powiatowymi szkołami ponadpodstawowymi, szkołami podstawowymi oraz innymi placówkami kulturalnymi
  • promocja uzdolnionych uczniów
  • promocja czytelnictwa

Regulamin konkursu

Na łyżwowe szaleństwa czas!

Wokół nas właściwie aura niemal wczesnowiosenna a przecież kalendarz wskazuję jednoznacznie, że to zima w pełni. Ci, którym śnieżne klimaty nie są bliskie, cieszą nie niezmiernie. Ale są i tacy, którzy z nadzieją spoglądają w niebo, czy aby nie widać tam pierwszych śnieżynek zwiastujących prawdziwą zimę. Wychodząc naprzeciw tym, którym sporty zimowe są bliskie, nauczyciel Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu Marek Pietrzak, zorganizował dwa wyjazdy na Stadion Narodowy, czyli PGE Zimowy na łyżwy.

Czytaj więcej...

Znów pomagamy przetrwać zimę

Grudzień to czas, kiedy wspominamy narodziny Jezusa Chrystusa, cieszymy się wspólnym kolędowaniem, radujemy oczy pięknymi kolorami świecidełek, spełniamy wzajemnie marzenia, ofiarowując najbliższym prezenty. Ale taki radosny nastrój nie jest niestety obecny w każdym domu. Zdarza się, że zamiast uśmiechu są łzy, zamiast wielu pysznych potraw pusty stół, zamiast bliskości pustka i obcość. Dlatego też od lat bierzemy udział w akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, by choć w sferze materialnej pomóc tym, którzy cierpią niedostatek.

Czytaj więcej...

„I walczył z nim aż do wschodu słońca…” – bożonarodzeniowe świętowanie

Jest taki czas, zupełnie niezwykły, w którym na drugi plan schodzą waśnie, spory, pretensje. Jest taki czas, kiedy otwieramy szeroko serca, kiedy dostrzegamy potrzebujących wokół siebie, kiedy jesteśmy wrażliwsi, jakby lepsi. To czas Bożego Narodzenia. W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu to także szczególny okres. Szkoła pachnie wigilijnymi potrawami, pojawiają się świąteczne ozdoby, rozbrzmiewają dźwięki kolęd a pierwszoklasiści przygotowują jasełka.

Czytaj więcej...

Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej Dziewcząt

Od 6 lat w okolicach mikołajek w Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego odbywa się Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej Dziewcząt. Jest on przewidziany dla drużyn ze szkół podstawowych oraz dla teamu gospodarzy.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

February 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top