Znów pomagamy przetrwać zimę

Grudzień to czas, kiedy wspominamy narodziny Jezusa Chrystusa, cieszymy się wspólnym kolędowaniem, radujemy oczy pięknymi kolorami świecidełek, spełniamy wzajemnie marzenia, ofiarowując najbliższym prezenty. Ale taki radosny nastrój nie jest niestety obecny w każdym domu. Zdarza się, że zamiast uśmiechu są łzy, zamiast wielu pysznych potraw pusty stół, zamiast bliskości pustka i obcość. Dlatego też od lat bierzemy udział w akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, by choć w sferze materialnej pomóc tym, którzy cierpią niedostatek.

Czytaj więcej...

Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej Dziewcząt

Od 6 lat w okolicach mikołajek w Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego odbywa się Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej Dziewcząt. Jest on przewidziany dla drużyn ze szkół podstawowych oraz dla teamu gospodarzy.

Czytaj więcej...

Baczyńszczacy z Tłuszcza praktykują w Barcelonie!

„Uliczkę znam w Barcelonie….” śpiewał niegdyś Bogdan Łazuka. Nieco starsi pamiętają ten czas, gdy emocjonowaliśmy się występami polskich piłkarzy na XII Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Hiszpanii, gdzie reprezentacja Polski wywalczyła 3. miejsce. Teraz jednak młodzież z Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu pasjonuje się zupełnie czymś innym. Czym? Praktykami zawodowymi, które odbywają właśnie w Barcelonie!

Czytaj więcej...

Pamięć o tych, którzy na obczyźnie…

To bardzo trudne… Tak myślę… Serce w jednym miejscu, a żyć trzeba zupełnie gdzie indziej… Nie zawsze taka sytuacja jest wynikiem naszego wyboru, czasem decydują okoliczności np. historia.  Dziś cieszymy się pokojem, ale nasi rodacy na Wschodzie w wyniku ustaleń, jakie zapadły po zakończeniu II wojny światowej, żyją obecnie poza granicami Polski. Często są to ludzie w podeszłym wieku, często w nienajlepszej sytuacji materialnej. Są także ich rodziny, które pomimo oddalenia od ojczyzny nadal chcą wychowywać swoje dzieci na Polaków, uczyć ich naszej historii, tradycji, przekazywać wiarę.

Czytaj więcej...

Boże Narodzenie 2019

Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy, że każdy wszystko usłyszy: i sanie w obłokach mknące, i gwiazdy na dach spadające, a wszędzie to ufne czekanie… Czekajmy - dziś cud się stanie….

W adwentowej refleksji, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Bóg i umocni nas swoim pokojem, byśmy go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie niepokój.

Więc kiedy Boże Narodzenie nadchodzi, przesłać życzenia się godzi. Przyjmijcie zatem z rąk naszych, garść życzeń najlepszych zdrowia, spokoju, radości, a w Nowym Roku - olbrzymiego rogu obfitości.

Strona 1 z 3

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

January 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top