Staże w Hiszpanii… wiele możliwości dla baczyńszczaków

To, że baczyńszczacy wyjeżdżają na praktyki zawodowe do Hiszpanii, stało się właściwie tradycją. Ale nie jest to taka oczywista sprawa, jakby się wydawało. Za każdym razem szkoła składa wniosek do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu „Erasmus+”. Corocznie z niecierpliwością i nadzieją oczekujemy, jaka będzie decyzja.

Na szczęście w 2018 roku znów nasz wniosek składany przez kierownika kształcenia praktycznego Jarosława Czubę został zatwierdzony do realizacji. Otrzymaliśmy 150000 euro dofinansowania do praktyk zawodowych baczyńszczaków.
Od 5 maja 2019r. w hiszpańskiej Granadzie przebywa grupa uczniów z klas technik usług fryzjerskich, technik mechanik oraz z klas branżowej szkoły I stopnia w zawodach: cukiernik, fryzjer, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych. Opiekunami stażu są: nauczyciel języka polskiego Jolanta Szulim oraz kierownik kształcenia praktycznego Jarosław Czuba. Powrót z zagranicznych wojaży przewidziany jest 2 czerwca 2019r.
Młodzież przede wszystkim pracuje w hiszpańskich zakładach pracy i zdobywa nowe doświadczenia zawodowe. Poza tym poznaje kulturę tego kraju, odbywa liczne wycieczki krajoznawcze, odpoczywa, ciesząc się piękną pogodą, nawiązuje także nowe znajomości. Po zakończeniu praktyk uczniowie będą dzielili się swoimi doświadczeniami a jako potwierdzenie odbycia staży otrzymają dokument Europass Mobility honorowany w całej Europie.
Praktyki zawodowe odbywane poza granicami Polski mają za zadanie: podnosić poziom kluczowych kompetencji i umiejętności w zakresie ich przydatności dla rynku pracy poprzez mobilność edukacyjną i współpracę między światem edukacji i pracy, wykorzystanie europejskich narzędzi ułatwiających uznawanie i podnoszenie kwalifikacji, uczenie się języków obcych. Jak ważne tego typu umiejętności i doświadczenia są w życiu zawodowym, bardzo łatwo przekonać się, poszukując swego miejsca na polskim rynku pracy. Zawsze dobrze mieć w zanadrzu taki atut, którego inni nie mają: doświadczenie wykraczające poza polską rzeczywistość.
                                                                              

Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

February 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top