O wartościach w poezji, malarstwie i muzyce

Jednym z priorytetów, o jakich mówi Ministerstwo Edukacji Narodowej, jest wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw. Taki cel stawia sobie Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu i realizuje go m.in. poprzez organizację Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K.Baczyńskiego.

Systematycznie zwiększający się od 15 lat udział młodzieży w tym wydarzeniu kulturalnym (w bieżącym roku 32 szkoły z powiatu wołomińskiego i ponad 150 uczestników) utwierdza nas w przekonaniu, że wartości bliskie poecie – żołnierzowi są nadal atrakcyjne a współczesne pokolenie chce wdrażać je w swoim życiu.

Podobne cele stawia sobie III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie, które organizuje od 5 lat Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jan Paweł II – prawdziwy autorytet młodzieży”. Jak zawsze baczyńszczacy wzięli udział w rywalizacji, która odbywała się w trzech kategoriach: recytacja, poezja śpiewana i wizja plastyczna. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Jakubisiak, Anna Sobotka, Klaudia Romańska, Agnieszka Gańko, Hubert Panasiewicz, Magdalena Przybysz. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i oczywiście zostali docenieni. W kategorii „Recytacja” II miejsce zajęła Anna Sobotka, natomiast Klaudia Romańska została wyróżniona. W „Poezji śpiewanej” jury wyróżniło Huberta Panasiewicza. Przygotowaniem uczniów zajmowały się Ewa Sobolewska i Ewa Żmudzka.

Choć wydaje się, że współczesne młode pokolenie zajmuje się tylko telefonem, że żyje w świecie wirtualnym, że nie przywiązuje szczególnej wagi do takich wartości jak np. ojczyzna, honor, przyjaźń, to oba konkursy pokazują, że są to wrażenia mylne, że młodzi potrzebują wartości i ich poszukują. A czynią to zarówno poprzez tradycyjne dyscypliny sztuki: poezję, muzykę, malarstwo, jak i sposobami, które przynosi ze sobą rozwój techniki.

 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

                                                                                       Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

February 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top