O naszym patronie w rocznicę jego urodzin….

22 stycznia 1921r. w Warszawie przychodzi na świat chłopiec. Jest drobny, słaby, chorowity. Od razu staje się oczkiem w głowie matki. Jako jedynak będzie z nią przez całe życie niezwykle blisko związany emocjonalnie. Ojciec cieszy się z męskiego potomka, ale dość szybko zechce nadać jego wychowaniu wojskowy dryl – sam przecież jest wojskowym i zna trudy żołnierskiego życia. Dlatego mały chłopiec lgnie do matki, a ojca się obawia.

Czyja historia tak się zaczyna? Oczywiście patrona Zespołu Szkół w Tłuszczu – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Tych i wielu innych informacji na temat najwybitniejszego poety pokolenia Kolumbów mogli się dowiedzieć uczniowie podczas Dnia Patrona. Na zajęcia wiedzy o kulturze uczniowie klas pierwszych mieli za zadanie przygotować prezentację multimedialną na temat poety – żołnierza. Dzięki temu nie tylko poznali patrona swej szkoły, ale również wzięli udział w konkursie na najciekawszą pracę. 2 najlepsze zostały zaprezentowane wszystkim baczyńszczakom a zwycięzcy otrzymali nagrody, które wręczyły wicedyrektor szkoły Anna Białek – Kowalska i Ewa Żmudzka. Wyróżnienia: Radosław Godlewski z kl. 1tm, Eryk Jasiński z kl. 1aW, Malwina Raniszewska z kl. 1o, 3. miejsce zajął Jakub Białek z kl. 1ttk, na 2. uplasowała się Aleksandra Oleksiak z kl. 1o a najwyższa 1. lokata przypadła Dawidowi Krysikowi z kl. 1tuf.

Drugim elementem uroczystości było wręczenie listów gratulacyjnych uczniom, którzy w wyniku klasyfikacji półrocznej uzyskali wysokie średnie. Najlepsza uczennica w szkole po I półroczu to Aleksandra Ślesik ze średnią 4,93.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Aneta Harasim podsumowała także zmagania konkursowe klas w tzw. Lidze Klas. Jest to forma współzawodnictwa, gdzie ocenia się różne kwestie: udział w konkursach, zajmowane miejsca, czytelnictwo, zawody sportowe, działalność wolontaryjną i artystyczną itp. A oto wyniki:

I miejsce - klasa 3o - bon o wartości 200 złotych

II miejsce - klasa 2o - bon o wartości 150 złotych

III miejsce - klasa 1ttk - bon o wartości 100 złotych

Puchar Ligi Klas przejęła 3o. Uczniowie tej klasy od razu żałowali, że już w kwietniu będą musieli się z nim rozstać, ponieważ ukończą szkołę. Dzięki temu jednak inni mają szansę powalczyć o trofeum.

                                                                                          Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

November 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top