Technicy usług fryzjerskich w natarciu!

Uczniowie technikum nie mają lekko w szkolnym życiu. Nie dość, że obowiązują ich przedmioty ogólne takie same jak w liceum ogólnokształcącym, to jeszcze muszą zmierzyć się z całą masą przedmiotów zawodowych. Zdają nie tylko egzamin maturalny, ale również egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Za to technicy mają swoje pasje! Jedni interesują się fryzjerstwem, drudzy mechaniką a trzeci kolejnictwem. Jednak by rozwijać pasje, nie wystarczą zajęcia szkolne. I my, nauczyciele, wiemy o tym doskonale. Dlatego oferujemy młodzieży spotkania z ludźmi, którzy w swoich branżach odnieśli sukces, zapraszamy na imprezy związane z daną dyscypliną czy uczestniczymy w szkoleniach organizowanych przez firmy związane z wybranym zawodem. Dziś słów kilka o technikach usług fryzjerskich.

               Jeszcze na zakończenie ubiegłego roku szkolnego 18 czerwca 2018r. w ramach cyklu „Spotkanie z Mistrzem” młodzież klas technik usług fryzjerskich wzięła udział w spotkaniu z Dominiką Koryciorz właścicielką firmy EMERALD PROJECT i jej współpracownicą Anetą Chaber – Stankiewicz. Panie przedstawiły wykład i poprowadziły warsztaty dotyczące pracy fryzjera i makijażysty w szeroko rozumianym biznesie. Przedstawiły młodzieży możliwość dalszej edukacji oraz rozwoju własnej osoby w różnych wariantach. Dominika Koryciorz to ceniony specjalista, z którego umiejętności korzysta branża filmowa, jest także zapraszana do różnego typu programów telewizyjnych. Zatem jeśli mówi o sukcesie, to wie, o czym mówi i warto z tych rad skorzystać.

               Dla osób „głodnych wiedzy” i chcących poznawać nowości w swoim zawodzie nawet wakacje nie stanowią przeszkody. Otóż 5 lipca 2018r. Oliwia Kacprzak, Natalia Stankiewicz i Aleksandra Białek z kl. 4tuf wzięły udział w testach nowych produktów koncernu Loreal Professionnel w Warszawie. Nie tylko poznały nowości, ale również przy pomocy tych produktów zmieniły kolor włosów. Jako że praca modelki nie jest łatwa, dziewczęta testowane produkty otrzymały w nagrodę za wspaniałą pracę.

               Ważna jest znajomość najnowszych trendów, ale również warto znać troszeczkę historii ze swej dziedziny. I dlatego 25 września 2018r. młodzież pod opieką nauczycieli zawodu Lidii Kani – Kuźmy i Małgorzaty Zdunek – Urbańskiej wyjechała do Pułtuska do zakładu fryzjerskiego założonego w roku 1995 przez mistrza fryzjerstwa Ryszarda Kaczyńskiego. Salon „u Kicka”, bo taką nazwę nosi, to miejsce szczególne, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością. Baczyńszczacy wzięli udział w warsztatach edukacyjnych o historii fryzjerstwa (właściciel salonu zgromadził wspaniałe zbiory akcesoriów fryzjerskich z najróżniejszych epok) i pokazie fryzjerstwa męskiego (barbering). Dawid Krysik z kl. 1tuf wystąpił w roli modela i z wyjazdu wrócił z nową fryzurą. Podczas wycieczki uczniowie odwiedzili regionalne muzeum i przespacerowali się najdłuższym rynkiem w Polsce.

               I jeszcze jedno szkolenie dla najlepszych. Otóż 26 września 2018r. Oliwia Kacprzak i Aleksandra Białek zostały zaproszone do Akademii Loreal do udziału w szkoleniu na temat „Barwy komunikacji”. Podczas szkolenia dziewczęta dowiedziały się, jak rozpoznawać osobowości klientów, jak proponować usługę, pielęgnację, jakich słów  użyć w komunikacji (podejście indywidualne do interesanta), wreszcie jak spersonalizować zabieg, czyli dostosować go do potrzeb klienta itd. Nasze baczyńszczanki znalazły się w doborowym gronie – w szkoleniu uczestniczyli fryzjerzy  i menagerowie największych salonów fryzjerskich. Dzięki współpracy z Akademią Loreal możliwe jest odbycie stażu w tej firmie a tym samym zapewnienie sobie  dobrego startu w dorosłe fryzjerskie życie. Warto wspomnieć, że osoby po 3- miesięcznym szkoleniu w Akademii Loreal znajdują bez problemu pracę w najbardziej renomowanych salonach fryzjerskich i mają dalszą możliwość rozwoju .

               Z Tłuszcza w świat? Jak najbardziej! Tu właśnie zdobywa się świetne wykształcenie, bogate doświadczenie i ważne kontakty. Reszta w rękach młodzieży. Jeśli tylko zechcą, mogą osiągnąć w swej branży szczyty. I tego im życzymy!

 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06

                                                                                                         Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - .pdf

May 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top