Jeszcze tylko nagrody i …. wakacje!!!

Jeśli mamy ostatnie dni czerwca, to znaczy, że zakończył się kolejny rok szkolny. Dla jednych bardziej udany: sukcesy sportowe, zwycięstwa w konkursach, osiągnięcia wyższe niż planowane, dla drugich jeszcze właściwie niezakończony, bo w sierpniu trzeba będzie przystąpić do egzaminów poprawkowych. Tak czy inaczej można ogłosić, że wakacje zostały rozpoczęte.

22 czerwca 2018r. w Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu rodziców, nauczycieli i oczywiście uczniów powitała Dyrektor Grażyna Marszał. Szczególnie ciepłe słowa powitań skierowała do Naczelnik Wydziału Edukacji Olgi Wileńskiej oraz do Zastępcy Naczelnika ds. Inżynierii PKP PLK Janusza Markowicza, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. W krótkim wystąpieniu Dyrektor Marszał podziękowała za wytężoną pracę nauczycielom, rodzicom i uczniom, pogratulowała osobom, dla których ten rok szkolny kończył się sukcesem i życzyła wszystkim udanego, letniego wypoczynku. Następnie rozpoczął się najprzyjemniejszy etap uroczystości - wręczanie nagród tym, którzy szczególnie aktywnie działali w roku 2017/2018. Najlepszą uczennicą zakończonego właśnie roku szkolnego została Aleksandra Ślesik - uczennica klasy 2tuf Technikum im. K.K.Baczyńskiego, która uzyskała średnią ocen 5,20 i wzorowe zachowanie. Nie była to jedyna osoba otrzymująca świadectwo z wyróżnieniem. Cenzurki z biało – czerwonym paskiem Naczelnik Wydziału Edukacji Olga Wileńska wręczyła także: Wiktorii Suchodolskiej, Oliwii Kacprzak, Magdalenie Perzanowskiej i Arturowi Ołdakowi. Serdecznie gratulujemy Wam, baczyńszczacy, oraz Waszym rodzicom.

Następna grupa nagradzanej książkami młodzieży to osoby, które wprawdzie średniej ocen 4,75 nie osiągnęły, ale uzyskały średnią powyżej 4,0. Poza tym wyróżnili się aktywną działalnością pozalekcyjną. Byli to: Aleksandra Białek, Bartosz Borowski, Beata Kalinowska, Magdalena Obrębska, Eliza Podwysocka, Katarzyna Szatkowska, Eliza Zaremba, Joanna Dobrosielska, Szymon Przybysz, Kinga Wileńska, Paulina Czyż, Paulina Kurowska, Łukasz Ludwiniak, Damian Sakowski, Marcin Zaklika, Aneta Kur, Jakub Przybysz, Kamila Michalik i Małgorzata Rasińska.

Udział w konkursach, uczestnictwo w akademiach szkolnych i uroczystościach pozaszkolnych, promowanie szkoły czy 100% frekwencja także znalazły uznanie. Nagrody trafiły do następujących osób: Natalia Stankiewicz, Izabela Giza, Paulina Gołębiowska, Mariusz Gut, Oskar Piekut, Daria Gawrych, Dominika Górczak, Anna Marciniak, Kamil Cudny, Hubert Panasiewicz, Katarzyna Cendrowska, Anna Sobotka, Karolina Dębkowska, Agnieszka Łasica, Kaja Przyborowska, Agnieszka Rzempołuch, Adam Kowalczyk, Michał Czerederecki, Mateusz Kurowski, Mateusz Piotrowski, Mateusz Skuziński, Natalia Abramczyk, Karolina Chmielewska, Damian Ciok, Agnieszka Gańko, Filip Kubuj, Magdalena Przybysz, Olga Wysocka, Weronika Chrostowska, Bartosz Gawroński.

Corocznie szkoły ponadgimnazjalne biorą udział w rozgrywkach sportowych zwanych Licealiadą. Wyniki rywalizacji w różnych dyscyplinach są ogłaszane pod koniec roku szkolnego. Tym razem Zespół Szkół w Tłuszczu uplasowała się na IV miejscu. Niewiele zabrakło do podium – tym bardziej czujemy się zmotywowani, by w kolejnym roku walczyć z jeszcze większą determinacją. Mimo to chcieliśmy podziękować uczniom zasadniczej szkoły zawodowej, którzy przez 3 lata byli aktywni sportowo a obecnie kończą naukę w naszej szkole. Pamiątkowe statuetki trafiły do: Klaudii Matusiak, Norberta Pawełasa, Kamila Burakowskiego, Marcina Zakliki i Damiana Zaręby.

W dalszej kolejności do wystąpienia zostali zaproszeni członkowie Koła Miłośników Kolei: Michał Czerederecki, Damian Sakowski, Mateusz Kurowski, Mateusz Skuziński, Mateusz Piotrowski, Bartek Świderski, Artur Ołdak i Magdalena Przyborowska oraz osoby, które brały udział w projekcie „Mam pociąg do Tłuszcza”: Damian Ciok, Beata Kalinowska, Filip Kubuj, Paulina Kurowska i Aleksandra Ślesik. Ponieważ opiekowała się nimi Renata Miszczuk – nauczyciel przedsiębiorczości, wos-u i historii, to właśnie ona wręczyła im pamiątkowe kubki z logo projektu.  W działaniach koła niezwykle pomocny był tata Michała Czeredereckiego – Pan Tomasz Czerederecki, zatem na ręce syna złożyliśmy szczególne podziękowania.

 

Młodzież z klasy 2o wraz z nauczycielem biologii - Hanną Dąbrowską brała udział w dwu konkursach powiatowych: „Sprzątanie świata” i „Przyroda – przygoda”. W pierwszym konkursie zostaliśmy wyróżnieni a w drugim zajęliśmy II miejsce. Nagrody wręczyła naczelnik Olga Wileńska oraz Hanna Dąbrowska. Jesteśmy dumni z Waszych sukcesów!

Na zakończenie tej części uroczystości opiekun Samorządu Uczniowskiego Aneta Harasim przedstawiła wyniki rywalizacji w tzw. Lidze Klas. I miejsce zajęła klasa 1ttk, II miejsce – klasa 2o i III miejsce – klasa 1o.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym. Wierzymy, że w kolejnym roku podejmiecie nowe wyzwania: artystyczne, sportowe, naukowe czy wolontaryjne. Jestem pewna, że się na Was nie zawiedziemy! Ostatnim elementem uroczystości zakończenia roku szkolnego było ślubowanie absolwentów klas 3aW/m i 3bW zasadniczej szkoły zawodowej. A potem pożegnaliśmy sztandar szkoły. Jeszcze kilka chwil w klasach, by odebrać świadectwa i można rozpoczynać wakacje. Na całe 2 miesiące zapominamy o nauce, teraz czas na regenerację sił, na poznawanie świata i zawieranie nowych znajomości, na zabawę. A szkoła cierpliwie na Was czeka do września….

                                                                                Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

April 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top