I znów wyfrunęli z gniazda

Porównanie szkoły do gniazda jest jak najbardziej uzasadnione. Wszak młodsze dzieci śpiewają:

„A gdy nadejdzie znów jesień, Siostrzyca dobra złej zimy, Wszyscy jak ptaszki do gniazdek do szkoły wrócimy.”

Ale uczniowie klas 3 liceum ogólnokształcącego i 4tuf/tm technikum już pod tymi słowami podpisać się nie mogą. We wrześniu nie pojawią się na inauguracji kolejnego roku szkolnego chyba że jako goście. 27 kwietnia 2018r. zakończyła się bowiem ich edukacja na etapie ponadgimnazjalnym. Teraz matura, studia albo praca. I chociaż czasem zwyczajnie nie chciało się do szkoły iść, w tym szczególnym dniu wielu osobom w oczach zakręciły się łzy. To tak naprawdę koniec dzieciństwa, niefrasobliwości; teraz naprawdę już samodzielnie trzeba wziąć życie w swoje ręce i podejmować własne decyzje. Oby zawsze były dobre!

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła Msza św. celebrowana przez ksa Wiesława Mrozińskiego. Następnie gości oraz całą społeczność szkolną powitała Dyrektor Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu Grażyna Marszał. Swoją obecnością zaszczycili nas:  Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego Mariusz Dembiński, Naczelnik Wydziału Edukacji  Olga Wileńska, radna powiatowa Magdalena Suchenek, przedstawiciele Papieskiego Wydziału Teologicznego Collegium Bobolanum w Warszawie: Sekretarz ks. dr Robert Wawer oraz dr Krzysztof Bakalarski, Przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Tłuszczu Lena Stefańska – Stępień.

Kolejnym elementem tego wyjątkowego dnia i bardzo, bardzo miłym było nagradzanie młodzieży. Najlepszą absolwentką roku szkolnego 2017/2018 została Iza Pólkowska z klasy 4tuf Technikum im. K.K.Baczyńskiego – z 4 lat nauki uzyskała średnią ocen 5,04 i wzorowe zachowanie. Na drugim miejscu znalazła się Izabela Sakowska z kl. 3 Liceum Ogólnokształcącego im. K.K.Baczyńskiego  - z 3 lat nauki osiągnęła średnią ocen 4,84. Obie dziewczęta otrzymały świadectwa z wyróżnieniem czyli z biało – czerwonym paskiem oraz pamiątkowe książki. Następną nagrodzoną grupą uczniów byli ci, którzy mieli dobre wyniki w nauce, 100% frekwencji lub aktywnie zaangażowali się w działalność pozalekcyjną. Wyróżniono: Natalię Bednarczyk, Izabelę Chudy, Annę Dudzik, Annę Jakubik, Julię Kadaj, Paulinę Katrę, Karolinę Laskowską, Dominikę Maćkiewicz, Kacpra Mroza, Katarzynę Przybysz, Dominika Sadowskiego, Magdalenę Wojtczuk, Ewelinę Grabowską, Damiana Kalisza. Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu Elżbieta Banaszek – Baran i Renata Miszczuk wręczyły dyplomy za udział w akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” osobom, które z zaangażowaniem działały dla dobra drugiego człowieka. Corocznie statuetkami nagradzamy naszych wspaniałych sportowców, dzięki którym szkoła sięga po najwyższe laury w rozgrywkach Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wołomińskiego. Nauczyciel wychowania fizycznego Artur Franczuk wręczył nagrody następującym osobom: Klaudii Oleksiak, Izabeli Chudy, Karolinie Suchenek, Natalii Skoniecznej, Dominikowi Sadowskiemu, Kacprowi Mrozowi, Izie Pólkowskiej, Aleksandrze Mikulskiej, Damianowi Staniszewskiemu, Rafałowi Więchowi, Damianowi Piotrowskiemu. Docenieni zostali także ci, którzy szczególnie zaangażowani byli w prace Klubu Przedsiębiorczości IMPULS. Opiekun Renata Miszczuk dziękowała wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej za udział w akcji „Samorządy mają głos”, natomiast wspólnie z uczelnią Collegium Bobolanum za udział w projekcie budowania marki ulicy „Mamy pociąg do Tłuszcza”. W obu wypadkach działały prężnie 3 osoby: Anna Dudzik, Dominik Sadowski i Kacper Mróz.

Zespół Szkół w Tłuszczu od kilku lat współpracuje z uczelnią wyższą Collegium Bobolanum. Nasi uczniowie biorą udział w spotkaniach edukacyjnych, projektach organizowanych przez uczelnię. Klasy psychologiczno – pedagogiczne z liceum ogólnokształcącego comiesięcznie uczestniczą w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Collegium Bobolanum. Ta współpraca zaowocowała w tym roku dwoma indeksami uprawniającymi do podjęcia nauki na wybranym kierunku w tej uczelni. Indeksy trafiły w ręce Dominika Sadowskiego i Kacpra Mroza a wręczyli je przedstawiciele Papieskiego Wydziału Teologicznego Collegium Bobolanum w Warszawie: Sekretarz ks. dr Robert Wawer oraz dr Krzysztof Bakalarski.

Nieodłącznym i niezwykle podniosłym elementem uroczystości zakończenia nauki jest ślubowanie absolwentów. Poprowadziła je Ewa Żmudzka a baczyńszczacy obiecywali przed sztandarem szkoły i całą szkolną społecznością, że zawsze pozostaną wierni ideałom, o które walczył patron K.K.Baczyński a dobre imię Zespołu Szkół w Tłuszczu będą rozsławiać wszędzie tam, gdzie rzuci ich los. Po zakończeniu ślubowania nastąpiło podziękowanie członkom pocztu sztandarowego, którzy odpowiedzialnie swoje obowiązki wypełniali przez 4 lata. Pamiątkowe statuetki Aleksandrze Mikulskiej i Dawidowi Królowi wręczyli opiekunowie pocztu Renata Miszczuk i Artur Franczuk. Ponieważ poczet sztandarowy wzbogacił się o piękne, reprezentacyjne peleryny, które przekazali Państwo Katarzyna i Jacek Kaliszowie, Dyrektor Marszał wręczyła Damianowi Kaliszowi podziękowania dla rodziców.

Ostatnim punktem tego pełnego emocji dnia była część artystyczna. Zabierali głos przedstawiciele klas młodszych, absolwenci a wreszcie we wspomnieniowym filmie wystąpili nauczyciele. Mówiliśmy o tym, co pozostanie w naszej pamięci, jakie sukcesy odnieśliśmy oraz czego życzymy naszym baczyńszczakom wyfruwającym ze szkolnego gniazda. Były pamiątkowe drobiazgi dla kończących szkołę, kwiaty jako podziękowanie za 3 lub 4 lata nauki. Tę cześć uroczystości wraz z młodzieżą przygotowała Aneta Harasim. Następnie absolwenci spotkali się z wychowawcami Ewą Żmudzką i Elżbietą Banaszek – Baran. Odebrali świadectwa, pożegnali się i ruszyli zdobywać świat. Życzymy im jak najwięcej sukcesów.

                                                                                       Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

April 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top