Baczyńszczacy z Tłuszcza w czołówce trzech konkursów

W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu uczniów utalentowanych nie brakuje. Są tacy, którzy dobrze czują się na scenie, recytując, inni wolą w zaciszu domowym tworzyć ciekawe prace literackie czy plastyczne. Najważniejsze jednak, że wszyscy odnoszą sukcesy a to zachęca do jeszcze większego wysiłku, do większego zaangażowania w rozwój własnych uzdolnień.

Talent recytatorski polegający na umiejętności emocjonalnego, intrygującego i zajmującego zaprezentowania jakiegoś tekstu to dar szczególny. Recytacja kojarzy się przede wszystkim z wierszami, z liryką. Tymczasem można deklamować również prozę. 20 maja 2016r. w Zespole Szkół nr 4 im. Marynarki Wojennej RP z Oddziałami Integracyjnymi w Wołominie odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski Pisma Świętego „Uwierzyłem słowu”, gdzie uczestnicy prezentowali wybrane fragmenty Ewangelii św. Jana lub jego Listów. Celem konkursu była popularyzacja tekstu Pisma Świętego, kształtowanie piękna języka, wyobraźni i wrażliwości, odkrywanie aktorskich talentów, ukazanie uniwersalności tekstu Pisma Świętego, promowanie wartości chrześcijańskich. Innym talentem równie cennym jest umiejętność plastycznego wyrażania treści i emocji. Można się tu nie tylko wykazać pomysłowością, precyzją wykonania, ale również zastosować ciekawą technikę. Z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski powiat wołomiński ogłosił konkurs plastyczny, któremu przyświecały dwa główne cele: podniesienie poziomu wiedzy o historii chrześcijaństwa w Polsce oraz upamiętnienie obchodów tak ważnego dla Polski wydarzenia na terenie powiatu wołomińskiego. A może ktoś potrafi pisać wiersze? A jakże! W ramach obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowanych przez  Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wołominie odbył się konkurs pod hasłem „Jesteśmy wśród was”. Jego celem była społeczna integracja niepełnosprawnych i pełnosprawnych mieszkańców powiatu wołomińskiego, wzajemne poznanie i zrozumienie swoich potrzeb, budowanie akceptacji. Uczestnicy mogli wykazać się albo talentem plastycznym, albo literackim.

We wszystkich konkursach w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu pod opieką swych nauczycieli: Pani Henryki Sternickiej, Pani Ewy Żmudzkiej i Pani Anety Harasim.  W konkursie recytatorskim „Uwierzyłem słowu” reprezentowali naszą szkołę: Iza Pólkowska 2tuf, Dominik Sadowski 1o i Mateusz Maleszko 2o. Wśród widzów znaleźli się m.in. Jego Ekscelencja Biskup ks. dr Marek Solarczyk, Burmistrz Wołomina Pani Elżbieta Radwan, Dyrektor Zespołu Szkół im. Marynarki Wojennej RP Pani Anna Rakoczy. Najważniejsze jest jednak to, że baczyńszczacy zaprezentowała się znakomicie – każdy wrócił z jakimś osiągnięciem – Iza Pólkowska zajęła drugie miejsce, Dominik Sadowski był trzeci a Mateusz Maleszko został wyróżniony.  Z kolei w konkursie plastycznym „1050. Rocznica Chrztu Polski” wzięło udział kilkunastu uczniów Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu. W swoich pracach wykorzystali różne techniki malarskie, odwoływali się do symboliki związanej z chrztem oraz do postaci historycznych z tym wydarzeniem związanych. I tu również osiągnęliśmy spektakularny sukces! Otóż Anna Dudzik zajęła drugie miejsce zaś Weronika Szybowska i Klaudia Rychta były ex aequo trzecie, przy czym pierwszego miejsca w ogóle nie przyznano. Ogłoszenie wyników nastąpiło 22 maja 2016r. podczas imprezy plenerowej „Majówka w Chrzęsnem”. W trzecim konkursie, któremu przyświecało hasło „Jesteśmy wśród was”, w kategorii „Praca literacka” swoje możliwości artystyczne zaprezentowała Karolina Bartosiewicz z kl. 2o. Nawiązując do hasła przewodniego wydarzenia, napisała wiersz pod tytułem „Tacy sami”. Znalazł on uznanie wśród członków jury i nasza uczennica zajęła drugie miejsce.  

Gratulujemy Wam serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów tak w recytacji, jak i w twórczości literackiej czy sztukach plastycznych. Na swoim koncie macie już całkiem dużo osiągnięć, ale….czekamy na więcej!

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06

                                                                             Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

July 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top