Warsztaty rozwoju osobistego w Collegium Bobolanum

Z Papieskim Wydziałem Teologicznym Collegium Bobolanum w Warszawie współpracujemy od kilku już lat. Zwłaszcza Pani Renata Miszczuk wyjeżdża z uczniami na spotkania czy warsztaty organizowane przez uczelnię, bierze także udział w prowadzonych przez nich projektach.

Wykładowcy z Collegium Bobolanum bywają gośćmi podczas naszych wydarzeń kulturalnych np. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K.Baczyńskiego czy Pikniku Naukowego Szkół Odkrywców Talentów. Nie bez znaczenia jest także fakt, że nasi absolwenci wybierają tę uczelnię, by kontynuować tam naukę.

W ramach tak bogatej współpracy 15 uczniów z klas 1o i 2o wyjechało na Święto Patrona Collegium Bobolanum, by wziąć udział w zorganizowanych tam warsztatach rozwoju osobistego. Jeśli chodzi o tematykę spotkań, była różnorodna i każdy mógł wybrać to, co go rzeczywiście interesuje. Oto tematy warsztatów: „Wiem, co czuję, więc się asertywnie zachowuję.”, „Szczęście w praktyce.”, „Co po szkole? Poznaj samego siebie i swoje możliwości.”, „Szczypta wyobraźni i wszystko może się zmienić.”, „Teatr we mnie.”, „Odkryj siebie na nowo.”. Warsztaty trwały 4 godziny a każdy uczestnik otrzymał stosowny certyfikat. Były prowadzone zarówno przez wykładowców z Collegium Bobolanum i z zaprzyjaźnionych uczelni wyższych, jak i studentów tej uczelni. Baczyńszczacy zainteresowali się 3 warsztatami: „Szczęście w praktyce.” – 4 osoby (Czy można być szczęśliwym, gdy nie mamy wi-fi, pada nam bateria i mamy zbyt mało kasy? Okazuje się, że można!), „Teatr we mnie.” – 5 osób (Jak poprawić swój wizerunek i poczuć się pewniej poprzez pracę z ciałem, rozgrzanie głosu i pobudzenie wyobraźni? Tego uczy teatr!) i „Odkryj siebie na nowo.” – 7 osób (Zajęcia wskazywały, jak poznać swoje mocne strony i wzmocnić samoocenę).

Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z jakości prowadzonych zajęć i z pewnością będą chętnie wyjeżdżać na kolejne.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06

                                                                                              Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

July 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top