Czas wyfrunąć ze szkolnego gniazda…

Z pewnością jeszcze zatęsknią…. jeszcze nie raz będą mówić: „Pochodziłbym znów do tej szkoły, spotkałabym się z koleżankami, kolegami czy nauczycielami…nawet pouczyłbym się….”. Cóż, powrotu do przeszłości nie ma, ale można przynajmniej zachować dobre wspomnienia. Takie właśnie, mam nadzieję, pozostaną w pamięci tegorocznych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum im. K.K.Baczyńskiego w Zespole Szkół w Tłuszczu.

29 kwietnia 2016r. zaproszeni goście, pedagodzy i brać szkolna pożegnała kończących naukę w naszej placówce uczniów klas 3o, 4tuf i 4tm. Pierwszym elementem uroczystości była Msza św. odprawiona przez ksa Daniela Filipowicza w kościele Parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Następnie przenieśliśmy się do hali sportowej Zespołu Szkół. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrała Dyrektor Pani Grażyna Marszał. W skierowanych do młodzieży słowach podsumowała 3 lub 4 lata wspólnej pracy i życzyła sukcesów na maturze oraz w poszukiwaniu wymarzonej pracy. Następnie życzenia kończącym naukę złożył Wiceburmistrz Tłuszcza Pan Waldemar Banaszek. Wręczył również nagrodę najlepszemu absolwentowi w roku szkolnym 2015/16, którym jest Rafał Bujalski z klasy 3o. W dalszej kolejności nagrodami książkowymi za zaangażowanie na polu artystycznym, naukowym, promocyjnym zostali wyróżnieni następujący uczniowie: Kacper Dąbrowski, Aleksandra Gajcy, Paulina Kruk, Angelika Sternicka, Natalia Strumińska, Wiktoria Kowalińska, Sylwia Ostrowska, Martyna Dzięciołowska, Jarosław Białek. Nie zapomnieliśmy o wolontariuszach, którzy angażowali się w pracę na rzecz drugiego człowieka. Byli to: Magdalena Buczyńska, Kacper Dąbrowski, Aleksandra Gajcy, Magdalena Klukowska, Paulina Kruk, Kamil Łukaszewicz, Emilia Mosak, Mateusz Oleksiak, Angelika Sternicka, Natalia Strumińska, Eryk Gąsiorek, Adam Jędrasik, Hubert Kalinowski i Sebastian Podgórski. Pamiątkowe dyplomy wręczył opiekun Koła Wolontariatu Pani Alicja Konopka. Na zakończenie pamiątkowe statuetki za osiągnięcia sportowe Rafałowi Bujalskiemu, Klaudii Gadomskiej, Emilii Mosak, Natalii Strumińskiej, Martynie Dzięciołowskiej, Sebastianowi Podgórskiemu i Przemysławowi Sapierzyńskiemu wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego Pani Elżbieta Ołdak i Pan Artur Franczuk.

Zakończenie nauki to również czas pożegnań z członkami pocztu sztandarowego, którzy przez 3 lub 4 lata wytrwale i niezawodnie brali udział we wszystkich szkolnych i pozaszkolnych uroczystościach. Tym razem podziękowania w formie pamiątkowej statuetki trafiły do sztandarowego Kamila Łukaszewicza z klasy 3o. Bardzo podniosłym momentem jest zawsze ślubowanie absolwentów. Ślubowali oni m.in. być zawsze wierni ideałom, o które walczył patron K.K.Baczyński, zachować w pamięci jego dzielną postawę i wzorować się na nim w dalszym życiu oraz  rozsławiać dobre imię Zespołu Szkół w Tłuszczu i z honorem nosić zaszczytne miano tłuszczańskiego baczyńszczaka.

Kolejna część uroczystości pożegnania absolwentów klas 3o, 4tuf i 4tm miała już rozrywkowy charakter. Uczniowie klas młodszych pod kierunkiem Pani Anety Harasim przygotowali krótka część artystyczną, w której m.in. przedstawiono teorię ewolucji ucznia. Nie obyło się bez przemówień przedstawicieli klas kończących oraz przedstawicieli klas młodszych. Ci ostatni dodatkowo pożegnali starszych kolegów prezentami - kubeczkami termicznymi z nazwą naszej szkoły, by przypominały im, że baczyńszczakiem nie przestaje się być nigdy. Kończący naukę z kolei podziękowali swym profesorom tradycyjnie – kwiatami.

Ostatnim punktem tego szczególnego dnia były spotkania w klasach z wychowawcami, którzy wręczyli świadectwa ukończenia szkoły. Teraz już tylko matura a potem dalsza nauka na studiach lub praca. Życzymy Wam samych sukcesów i ….. nie zapominajcie o nas!

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13

                                                                                               Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

July 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top