Gimnazjaliści, poznajcie baczyńszczaków!

Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu otworzył swoje podwoje przed Gimnazjalistami. Właśnie 1 kwietnia zaprosiliśmy na Dzień Otwarty tych, którzy chcieli poznać naszą szkołę i nas – baczyńszczaków. I wcale nie był to primaaprilisowy żart a spotkanie jak najbardziej poważne. Poważne, ponieważ mamy nadzieję, że ci, którzy nas poznali, stwierdzą, że właśnie ta szkoła ponadgimnazjalna jest najlepsza i wybiorą ją, by od września rozpocząć tu naukę.

Pomimo że pogoda nie była słoneczna i nie zachęcała do podróży, przybyło do nas ponad 200 gimnazjalistów ze szkół w Mokrej Wsi, Miąsem, Jasienicy, Tłuszczu, Stryjek, Postolisk, Ostrówka Węgrowskiego, Prostyni, Wyszkowa, Strachówki, Jadowa, Dębinek, Duczek, Klembowa i Wołomina. To zainteresowanie pozwala nam mieć nadzieję, że społeczność baczyńszczaków od nowego roku szkolnego zasili duża grupa pierwszoklasistów, którzy będą się uczyć w liceum ogólnokształcącym w klasie psychologiczno – pedagogicznej lub biznesowej z elementami reklamy, w technikum w zawodach: technik usług fryzjerskich, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik transportu kolejowego lub w zasadniczej szkole zawodowej w klasie mechanik pojazdów samochodowych albo wielozawodowej.

A co przygotowaliśmy dla gimnazjalistów? Na początek prezentowaliśmy szkołę, proponowane kierunki kształcenia, życie artystyczne, naukowe, sportowe czy turystyczne w naszej placówce a wszystko w nowej formie – w programie Prezi. Chętni wypełniali ankietę z zakresu doradztwa zawodowego, dzięki której można się było dowiedzieć, w jakim kierunku warto się rozwijać, do jakich zawodów ma się predyspozycje. Dalej trochę rozrywki – zaproponowaliśmy wykonanie fryzur oraz makijażu i stylizację paznokci. Choć nie wszystkim starczyło odwagi, by poddać się zabiegom naszych uczennic, przynajmniej mogli popatrzeć na ich pracę. Połączeniem przyjemnego z pożytecznym – rozrywki z nauką – były konkursy: konkurs poprawnej polszczyzny, konkurs wiedzy o szkole i jej patronie, konkurs znajomości przysłów polskich. Dla chętnych przygotowaliśmy nagrody – filmy dvd i słodycze. Na pewno uwagę skupili na sobie uczniowie uzdolnieni artystycznie - śpiewali i grali swoje ulubione piosenki. Chłopcy, którzy interesowali się tematyką samochodową, mogli obejrzeć w pracowni komputerowej, jak pracuje się w programie Autocad oraz na warsztatach poznać pracę na maszynach – gwintowanie, spawanie, szlifowanie, wymianę kół i sprzęgła w samochodzie itp. Wiele osób zainteresowało się doświadczeniami fizycznymi, inni dużo uwagi poświęcili oglądaniu kronik szkolnych i wyszukiwaniu znajomych twarzy a kolejni odwiedzili bibliotekę i halę sportową. Na zakończenie zmęczeni wrażeniami gimnazjaliści posilali się pieczonymi przy ognisku kiełbaskami, które przekazali nam Państwo Barbara i Jan Owczarscy ze sklepu Topaz. Serdecznie dziękujemy za takie wsparcie naszego Dnia Otwartego.

Mamy nadzieję, drodzy Gimnazjaliści, że podobało Wam się u baczyńszczaków. Nie czekajcie więc, nie szukajcie daleko – gdy nadejdzie stosowny moment, wybierzcie Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu a my zaręczamy, że będziecie zadowoleni.

                                                                                                 Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

July 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top