Krew popłynęła w Zespole Szkół w Tłuszczu

Krew popłynęła w Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu szeroką rzeką. Ale nie ma obaw – nic strasznego się tu nie stało, wręcz przeciwnie. Otóż 31 marca 2016r. na szkolnym parkingu stanął już po raz kolejny krwiobus.

Nasza placówka systematycznie od ubiegłego roku współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Owocem tego działania jest akcja honorowego krwiodawstwa, którą w szkole pilotują Pan Jarosław Czuba, Pani Anna Kądziela i Pan Marek Pietrzak. Każdorazowo spotykaliśmy się z dużym odzewem zarówno ze strony mieszkańców Tłuszcza, jak i baczyńszczaków. Tym razem jednak zainteresowanie akcją krwiodawczą przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, z czego bardzo się cieszymy i za co wszystkim serdecznie dziękujemy. Bardzo dobry przykład dały władze Tłuszcza z Panem Burmistrzem Pawłem Bednarczykiem i Panem Wiceburmistrzem Waldemarem Banaszkiem, którzy jako jedni z pierwszych oddali krew. Ostatecznie zgłosiło się dużo ponad 50 osób, z czego około 30 to baczyńszczacy – obecni pełnoletni uczniowie Zespołu Szkół w Tłuszczu, zaś około 20 osób to mieszkańcy Tłuszcza i okolic. Pozostali musieli zrezygnować z oddania krwi, widząc tak wielu oczekujących i wiedząc, że krwiobus ma ograniczony czas postoju – u nas było to od godz. 9 do 13 – jest to związane z możliwością zabezpieczenia pozyskanej krwi.

To bardzo istotne, że lokalna społeczność jest coraz aktywniejsza, że włącza się w proponowane przez szkołę działania. Ale my jako szkoła jesteśmy szczególnie dumni z naszych pełnoletnich uczniów, którzy ochoczo przystąpili do akcji honorowego krwiodawstwa. Starali się jak najlepiej przygotować to tego dnia, zadawali wiele pytań i nie zniechęciła ich nawet konieczność długiego oczekiwania na swoją kolejkę. I kto powiedział, że młodzież jest niewrażliwa i nie chce pomagać ludziom? Nasi uczniowie udowadniają, że potrafią się dzielić tym co najcenniejsze – własną krwią!

Już dziś zapraszamy na kolejną akcję krwiodawczą – o jej terminie będziemy informować na facebooku, na stronie szkoły, w prasie i poprzez plakaty. Zapraszamy!

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05

                                                                                                            Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

August 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top