Wycieczka do Grecji

Stowarzyszenie  „ Pomóż Dzieciom” w Dębinkach  w dniach 25.04. - 03.05.2015 r. zorganizowało wycieczkę do Grecji

dla wychowanków Domu Dziecka w Równem, Domu na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach, Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej, Placówki Pieczy Zastępczej „KORCZARÓWKA” w Ostrołęce, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „SŁONECZNY DOM” w Radomiu, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębinkach. W wycieczce wzięli także udział uczniowie Zespołu Szkół w Ostrówku,  Zespołu  Szkół  w Postoliskach,  Zespołu  Szkół  im. K. K.  Baczyńskiego  w Tłuszczu.  Wycieczkę  dofinansowano wszystkimi  środkami zebranymi w ramach „ Programu świątecznego - zbiórka pieniężna”, który realizowany był przez Stowarzyszenie  „Pomóż Dzieciom” w listopadzie i grudniu 2014 r.

            Pierwszego dnia uczestnicy, przejechawszy przez Słowację, dotarli na nocleg na Węgrzech. Następny dzień to przejazd przez malownicze, górskie, obfitujące w piękne krajobrazy tereny Serbii, Macedonii, by wreszcie dotrzeć do Grecji. Po przyjeździe na miejsce  uczestnicy zostali zakwaterowani w hotelu „Dias” u podnóża góry Olimp na Riwierze Olimpijskiej. Atrakcje kolejnych dni to: góra Olimp,zwiedzanie „Meteoryty” - wiszących klasztorów, umiejscowionych na szczytach niedostępnych niegdyś skał. Pobyt w Salonikach to z kolei spacer po zabytkowym rynku, zwiedzanie Białej Wieży i innych starych budowli. W czasie całego pobytu  wycieczkowicze korzystali z  możliwości plażowania i kąpieli w przepięknym Morzu Egejskim. W drodze powrotnej  znów krótka wizyta na Węgrzech w okolicach Budapesztu i  zwiedzanie m.in. Bazyliki  św. Stefana,  budynku Parlamentu i mostu łańcuchowego. A potem kontynuacja podróży powrotnej do Polski.

Wycieczka dała możliwość zobaczenia pięknych, atrakcyjnych miejsc na południu Europy oraz przeżycia wielu miłego spędzenia chwil z nowymi koleżankami i kolegami. Wszak kultura helleńska to podstawa naszej cywilizacji.

                                                                                                         Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2021_22.pdf

December 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top