Niech się święci 3 Maja!

„Witaj majowa jutrzenko”, chciałoby się powiedzieć w ten świąteczny dzień 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pogoda iście majowa ze słońcem, świeżą zielenią i śpiewem ptaków zachęcała do udziału w lokalnych uroczystościach.

Rozpoczęły się one Mszą św. odprawioną przez ksa Dziekana Dekanatu Tłuszcz Dariusza Skwarskiego w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego. W wygłoszonym kazaniu ks. Skwarski zwracał uwagę na współczesne odczytanie patriotyzmu. Na zakończenie, przytaczając słowa starej, polskiej pieśni „Boże coś Polskę”, prosił Opatrzność, by pobłogosławiła ojczyznę, ale ojczyznę wolną od próżnych obietnic polityków, wolną od biedy i braku pracy, wolną od prywatnych interesów realizowanych kosztem dobra wspólnego. Następnie uczestnicy nabożeństwa przeszli uroczystym pochodem ulicami miasta, demonstrując swoje przywiązanie do tradycji narodowej. Na czele pochodu kroczyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta, za nią poczty sztandarowe, władze miasta i licznie zgromadzeni mieszkańcy. Naszą szkolę reprezentowali: Dyrektor Pani Grażyna Marszał,  Pani Ewa Żmudzka, Pani Renata Miszczuk, Pani Ewa Sobolewska, Pan Jarosław Czuba, Pan Artur Franczuk oraz poczet sztandarowy w składzie: Anna Frąckiewicz, Karolina Białek, Kamila Olszewska, Aleksandra Mikulska, Kamil Łukaszewicz, Dawid Król. Ostatnia część uroczystości odbyła się w hali miejskiej mieszczącej się przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. Uroczystość prowadziła Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu Pani Emilia Buczyńska – Kołodziejek. Na początku głos zabrał Burmistrz Tłuszcza Pan Paweł Bednarczyk. W dalszej kolejności wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół im. ksa Jana Twardowskiego ze Stryjek w programie artystycznym poświęconym uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Fuerte” był pięknym dopełnieniem naszych tłuszczańskich uroczystości.

                                                                                              Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2021_22.pdf

December 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top