Baczyńszczacy dla Tłuszcza

Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego to szkoła ponadgimnazjalna jedyna w gminie Tłuszcz. Choćby z tego powodu czujemy się mocno związani z tą ziemią. Chętnie więc podejmujemy działania służące dobru społeczności lokalnej.

Gdy zatem Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Katarzyna Rostek przedstawiła nam propozycję zaangażowania młodzieży w działania wynikające z projektu „Wyzwólmy w sobie energię”, od razu zaczęliśmy szukać chętnych. Należy zaznaczyć, że wspomniany projekt realizowany jest w ramach Programu Aktywności Lokalnej.

Z naborem nie było żadnego problemu. Wielu młodych ludzi chciało wziąć udział w proponowanych szkoleniach np. przewodnika terenowego czy animatora zabaw. Oczywiście uczestnicy mogą korzystać m.in. z pomocy psychologa czy doradcy zawodowego.

W piątek 24 kwietnia 2015r. uczniowie Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu wzięli udział w kolejnym przewidzianym przez program działaniu. Była to akcja zagospodarowania terenu wokół hali miejskiej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu. Młodzież pod wodzą Pani Elżbiety Ołdak uzbrojona w grabie, szpadle i inne narzędzia ogrodnicze stawiła się na miejscu zbiórki. Ponieważ pogoda dopisywała, praca przebiegała wyjątkowo szybko i w radosnej atmosferze. Grabienie terenu, sianie trawy, podsypywanie roślin korą, sadzenie krzewów – to zakres wykonanych prac. A nasi wspaniali ogrodnicy to: Emilia Wróbel, Natalia Ślusarz, Zuzanna Witek, Ewelina Grabowska, Damian Kalisz, Witold Miąsko, Krzysztof Getka, Rafał Więch, Paweł Biegała, Łukasz Smutkiewicz, Damian Wójcik.

Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze rosło, dzięki czemu przestrzeń, w której żyjemy, stanie się piękniejsza.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
 

                                                                                    Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2021_22.pdf

December 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top