Gimnazjalisto, dwa razy pomyśl, potem wybieraj

Rok szkolny 2014/2015 został ogłoszony przez Minister Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły Zawodowców. W ramach tego projektu Mazowieckie Kuratorium Oświaty na swojej stronie internetowej zamieściło informacje przesłane przez szkoły o działaniach promujących ten typ kształcenia.

Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu zaproponował Dzień Zawodowca – Dzień Otwarty, który odbył się 26 marca 2015r. w godz. 900 - 1200. Odwiedziło nas około 200 gimnazjalistów z Jadowa, Strachówki, Stryjek, Postolisk, Mokrej Wsi, Łochowa, Wołomina, Klembowa, Jasienicy, Tłuszcza, Ostrówka. Zainteresowanie było różnorodne: jedni dopytywali o liceum ogólnokształcące z klasami psychologiczno – pedagogiczną i biznesową z elementami reklamy, inni wolą od razu zyskać doświadczenie zawodowe w klasach technikum: technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik usług fryzjerskich i technik transportu kolejowego, kolejni myślą o szkole zawodowej.

Przybywający do szkoły gimnazjaliści byli oprowadzani przez naszych przewodników. Co mogli zobaczyć? Wszystko – nauczycieli i uczniów, sale lekcyjne i ich wyposażenie, zajęcia odbywające się w klasach, warsztaty szkolne ze wspaniałym wyposażeniem, pracownię fryzjerską. W kąciku patrona odbywał się prowadzony przez Panią Jolantę Szulim i Panią Anetę Harasim Konkurs Poprawnej Polszczyzny, w którym brały udział drużyny gimnazjalistów i naszych uczniów. W barku szkolnym uczniowie szkoły zawodowej w zawodzie kucharz przygotowali kanapeczki i koreczki, którymi częstowali gimnazjalistów. Tu również Pani Anna Kądziela zaprezentowała wystawę zdjęć w wyjazdów na praktyki zawodowe do Hiszpanii. Na warsztatach szkolnych młodzież klas technik mechanik i mechanik pojazdów samochodowych pracowała przy nowoczesnych maszynach w tym obrabiarkach CNC. Technicy usług fryzjerskich pod opieką Pana Bartłomieja Morzyńskiego czesali i strzygli chętnych gimnazjalistów a druga grupa pod nadzorem Pani Lidii Kani – Kuźmy i Pani Moniki Rzepeckiej wykonywała makijaże i stylizacje paznokci. Biblioteka i Samorząd uczniowski z Panią Alicją Konopką przygotowali wystawę dotyczącą akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”,  „Cała Polska czyta dzieciom”, „Paraolimpiada pod dębami” i innych, w których bierzemy udział. W hali sportowej nauczyciele w-f – Pan Artur Franczuk i Pani Elżbieta Ołdak -  zorganizowali rozgrywki sportowe. W sali komputerowej technicy mechanicy  i mechanicy pojazdów samochodowych pracowali w programie AutoCad z Panią Dyrektor Grażyną Marszał. Z kolei zainteresowani fizyką mogli  wziąć udział w doświadczeniach przygotowanych przez Pana Jerzego Nowaka. Jak widać gimnazjaliści poznawali życie szkoły ze szczegółami.

Dlaczego warto wybrać tę szkołę? To oczywiste – jest blisko, więc oszczędza się czas, który można przeznaczyć na rozwój pasji czy choćby odpoczynek, są tu znakomici fachowcy – nauczyciele, którzy bardzo dużo swej pracy wkładają, by uczniowie osiągnęli sukces, szkoła ma doskonałą bazę, dlatego stwarza możliwość dobrego nauczenia się zawodu, mamy nawiązaną współpracę z Kolejami Mazowieckimi, Politechniką Warszawską, Collegium Bobolanum, Szkołą Główną Handlową – wykładowcy ze szkół wyższych będą prowadzić niektóre zajęcia, proponujemy rozwój talentów, zainteresowań i zdobycie nowych umiejętności. Może zamiast na siłę wyrywać się do wielkiego świata, do Warszawy, lepiej jeździć tam w celach rozrywkowych a uczyć się bliżej? Uczniowie wracający do nas, a takich nie brakuje, podkreślają, że szkoła znajdująca się daleko od miejsca zamieszkania wydawała im się wielką atrakcją, ale szybko stała się męczącym obowiązkiem. Dlatego Gimnazjalisto, dwa razy pomyśl, potem wybierz, byś nie musiał żałować, że na wyciągnięcie ręki miałeś świetną szkołę i nie skorzystałeś z jej propozycji. Zapraszamy do baczyńszczaków!

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

                                                                                        Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2021_22.pdf

December 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top